„Bądź zdrów” z ASA
 „Bądź zdrów” z ASA
 „Bądź zdrów” z ASA
Data publikacji: 01.09.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

„Bądź zdrów” z ASA

16 sierpnia odbył się w Bielsku-Białej, z inicjatywy miejscowej Fundacji Aktywności Społecznej VIII Piknik Rodzinny ”Bądź zdrów”. ASA była współorganizatorem tego wydarzenia.

W trakcie imprezy mieszkańcy Bielska-Białej mogli za darmo skorzystać z wielu specjalistycznych badań; m.in. pojemności płuc, wysycenia hemoglobiny tlenem, a także z tych wykonywanych w namiocie ASA czyli badania poziomu cholesterolu, ciśnienia tętniczego i glukozy.

Czym jest nadciśnienie i dlaczego jest groźne? Kto należy do grupy szczególnego ryzyka rozwinięcia choroby, jak powinno wyglądać badanie ciśnienia, jak radzić sobie z wysokim cholesterolem i poziomem glukozy, tego wszystkiego można się było dowiedzieć na stoisku ASA,  gdzie  można się było także zapoznać z naszymi preparatami: Novocardia, Sterolea, Diabetamid

To nie wszystkie atrakcje przygotowane tego dnia dla chcących zadbać o swoje zdrowie. Badania okulistyczne, laryngologiczne, porady dietetyka, dermatologa czy konsultacje u kardiologa, ortopedy czy psychologa,  to tylko niektóre z zaproponowanych na ten dzień aktywności.

Wszyscy chętni, którzy odwiedzili w tym dniu białe miasteczko z pewnością zaliczą ten dzień do bardzo ważnych. Badania profilaktyczne są bowiem szansą i nadzieją na zdrowe życie.

Dotyczy to bez wątpienia także chorób krążenia i cukrzycy, bo dane statystyczne dotyczące tych schorzeń są zatrważające:

  • nadwagę ma już 50% Polaków
  • otyłość dotyczy 27% naszego społeczeństwa,
  • prawie 45% dorosłych Polaków cierpi na nadciśnienie tętnicze!

Dlatego niezbędne są właśnie takie akcje prozdrowotne jak piknik „Bądź zdrów”,  połączone z rzetelną i  szeroką edukacją społeczeństwa bo są szansą na nasze lepsze jutro.

Za swoje zaangażowanie w Piknik otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów.

Podziękowanie


Nasze marki: