Położna – Przyjaciółką kobiety
Położna – Przyjaciółką kobiety
Położna – Przyjaciółką kobiety
Położna – Przyjaciółką kobiety
Data publikacji: 17.05.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Położna – Przyjaciółką kobiety

ASA od samego początku istnienia, czyli od ponad 16 lat, skupia się na ludziach i ich potrzebie bycia zdrowym. Podejmowane przez nas działania uwzględniają aspekty społeczne i środowiskowe. Dążąc do poprawy jakości życia Polaków, Firma angażuje się w projekty prozdrowotne, współpracuje z organizacjami, instytucjami i fundacjami.

W ostatnim czasie ASA nawiązała  współpracę z położnymi z Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych. Zdrowie intymne kobiet, edukacja i profilaktyka w tym zakresie, to działania ASA spójne z polityką ww. Fundacji, która  powstała, żeby:

  • zadbać, by dziewczęta dorastały, mając szacunek do swojego ciała i świadomość jego fizjologii,
  • zadbać o poprawę jakości narodzin, aby każda kobieta mogła urodzić w poczuciu bezpieczeństwa, szacunku, intymności, otoczona troskliwą opieką dobrej położnej,
  • zadbać, by menopauza i okres starości były dla kobiety czasem korzystania ze swoich życiowych doświadczeń.

Położne dla kobiet

Fundacja Dobre Ręce Polskich Położnych prowadzi edukację dziewcząt i kobiet - począwszy od małych dziewczynek, a kończąc na kobietach w okresie senium (późnej starości). Spotkania organizuje w przedszkolach, szkołach, Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej, Świetlicach Środowiskowych, Szkołach Rodzenia, Klubach i Domach Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Właśnie na takie spotkania ASA przekazuje, za pośrednictwem położnych DRPP, swoje materiały informacyjno-edukacyjne oraz i próbki preparatów z serii LaciBios femina, a dla dojrzałych Pań także Menoplant intimia.  Doustny probiotyk ginekologiczny i specjalistyczne dermokosmetyki do higieny intymnej, to preparaty które troszczą się o zdrowie intymne kobiet bez względu na wiek, także tych,  które wymagają szczególnej opieki i troski, czyli  kobiety w ciąży, połogu i karmiące. Z naszymi preparatami Kobieta ma zdrowie intymne pod kontrolą.

ASA od wielu lat współpracuje z położnymi, Szkołami Rodzenia, Oddziałami Ginekologiczno – Położniczymi, i zauważa  jak bardzo  ważną rolę w życiu kobiety odgrywa obecnie POŁOŻNA.

Na stronie Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych zamieszczono definicję dobrej położnej, z którą w 100% się zgadzamy.  Dobra położna, jest przewodnikiem w drodze ku kobiecości, a także doradcą w kwestiach zdrowotnych. Można  ją  spotkać nie tylko w trakcie ciąży, w sali porodowej czy podczas pierwszych dni opieki nad noworodkiem, ale także w przedszkolach i szkołach lub na warsztatach i konferencjach dla seniorek. Podsumowując -położne są strażniczkami kobiecej fizjologii na każdym etapie życia kobiety.

Międzynarodowy Dzień Położnej

Parę dni temu, 12 maja 2016r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Położnej. Jak już powszechnie wiadomo, rola położnych w polskim systemie ochrony zdrowia jest nieoceniona. Często z ich inicjatywy prowadzone są kampanie edukacyjne oraz informacyjne, do których z przyjemnością się włączamy.

Z okazji tego święta wszystkim położnym, a szczególnie paniom z Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych, życzymy, aby każdy dzień przynosił im radość i dumę z wykonywanej pracy i aby Wasze zaangażowanie i troska, jaką wkładacie w opiekę nad matkami i dziećmi, były zawsze docenione.


Nasze marki: