Profesor Maria Szyszkowska
Data publikacji: 16.05.2014r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

Profesor Maria Szyszkowska o „Filozofii farmacji”

Prof. Maria Szyszkowska to wybitna filozof, działaczka społeczna oraz autorka kilkudziesięciu książek i wielu artykułów z zakresu kultury, etyki filozofii, w tym także do magazynu „Apetyt na zdrowie” jaki wydaje nasza Firma.
 
Pani Profesor od lat wykłada na polskich uczelniach filozofię współczesną, filozofię kultury oraz filozofię prawa. W latach 1994-1997 sprawowała funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Była także Senatorem RP.
 
14 maja w Dniu Farmaceuty, Opolanie mieli możliwość wysłuchania wykładu prof. Marii Szyszkowskiej pt. „Filozofia farmacji”. Spotkanie zorganizowało Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.
 
Powinniśmy wrócić do tradycji zawodu aptekarza – podkreślała prof. Szyszkowska. Dlaczego?  Przeczytajcie i posłuchajcie wypowiedzi na  www.radio.opole.pl/2014/maj/kultura/etyka-zawodu-aptekarza.html

 
Pani Profesor była też dziś gościem LOŻY RADIOWEJ – gdzie rozmawiała o długiej tradycji polskiej nietolerancji, kosztownej polityce i o tym, kim dla nas powinien być aptekarz z prawdziwego zdarzenia. Zapraszamy na stronę www.radio.opole.pl/warto-posluchac/loza-radiowa/szyszkowska-o-farnacji-i-tolerancji.html


Nasze marki: