Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP
Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP
Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP
Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP
Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP
Data publikacji: 03.12.2014r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Amatorski Turniej Badmintona ASA CUP

ASA od wielu lat skupia się na ludziach i ich potrzebach. Podejmowane przez nas działania uwzględniają także aspekty społeczne i środowiskowe. Dążąc do poprawy jakości życia Polaków angażujemy się w różne projekty. Prowadzimy działania edukacyjne promujące pro-aktywną postawę w dbaniu o zdrowie, ponieważ niska świadomość społeczna dotycząca zdrowia, przyczynia się do zbyt późnego wykrywania chorób.
 
Firma, już po raz drugi w tym roku, objęła patronatem Amatorski Turniej Badmintona. Tym razem, zawody, których głównym celem jest nie tylko popularyzacja badmintona, ale także  stwarzanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i krzewienie zdrowego trybu życia, odbyły się 22 listopada br. w Głubczycach pod nazwą ASA CUP.
 
W turnieju mogli uczestniczyć wszyscy sympatycy badmintona. Przewidziano także osobną kategorię dla byłych wyczynowców (osób którzy trenowali wyczynowo). Tych ostatnich w Głubczycach nie brakuje, bo  miasto znane jest  z licznych osiągnięć zawodników badmintonowego klubu sportowego Technik Głubczyce. Zarówno Klub jak i jego wielu wychowanków na przestrzeni wielu lat zdobywało prestiżowe tytuły m.in. Mistrzów Kraju czy Europy. Głubczyccy zawodnicy występowali także na letnich Olimpiadach Sportowych.
 
W zawodach ASA CUP, które organizowaliśmy wspólnie z ZOKiS-em w Głubczycach i Stowarzyszeniem Pożytku Publicznego im. Bronisławy Adamskiej Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach, udział wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników, którzy zjechali na Turniej ASA CUP z różnych miejscowości w Polsce. Rywalizowali oni w dziewięciu kategoriach:
 - singiel mężczyzn Open kat.A
- singiel mężczyzn MASTERS (byli zawodnicy)
- singiel mężczyzn 40+
- singiel mężczyzn 5o+
- singiel kobiet open
- debel mężczyzn
- debel kobiet
- mixt
- kategoria duetów rodzinnych
 
Wielka niespodzianką dla uczestników okazał się także turniej Blackmintona! To badminton rozgrywany po ciemku, specjalnymi - podświetlanymi lotkami, na podświetlanym boisku. Dodatkowo gracze są umalowanymi fluorescencyjnymi farbami. Taka niebywała dotąd formuła rozgrywek zadziwiła nie tylko zawodników ale i zgromadzoną publiczność.
 
Zdobywcy miejsc I- III z każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy  oraz nagrody rzeczowe.
 
Wysiłek włożony w organizację wydarzenia zaowocował licznym zgromadzeniem zawodników, publiczności oraz lokalnych mediów. Najlepszą rekomendacją jest zaś zadowolenie uczestników oraz ich pozytywne opinie na temat imprezy.
 
Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za krzewienie idei „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, a kibicom za głośny doping i zagrzewanie do zdrowej rywalizacji.
Dziękujemy także Zbigniewowi Serwetnickiemu – nauczycielowi Głubczyckiego LO – za profesjonalne zorganizowanie i poprowadzenie imprezy sportowej pod nazwą ASA CUP.


Nasze marki: