Apetyt na zdrowie
Data publikacji: 04.11.2013r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Apetyt na zdrowie

Od  trzech lat ASA wydaje bezpłatny  magazyn „Apetyt na zdrowie”, który trafia do aptek, przychodni oraz  Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce. Magazyn w wersji elektronicznej dostępny jest także na portalu www.jestemwformie.pl
 
„Apetyt na zdrowie” to bezpłatny dwumiesięcznik o profilaktyce zdrowotnej, ale nie tylko…Ważne informacje o ogólnopolskich akcjach profilaktycznych, porady i wywiady ze specjalistami, wypowiedzi znanych i lubianych osób, a także ciekawostki podróżnicze i kulinarne oraz twórczość naszych Czytelników zamieszczane są w stałych działach tematycznych.
 
Od samego początku magazyn cieszy się zainteresowaniem i uznaniem Czytelników, o czym świadczą liczne telefony oraz listy nadsyłane do Redakcji. To dla nas największa satysfakcja. Są one żywym dowodem na to, że to co robimy ma sens i jest potrzebne. Radość nasza jest tym większa, że poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko, stroniąc w naszym magazynie od tematów „łatwych i przyjemnych”, a koncentrując się na zagadnieniach trudnych, niepopularnych, a społecznie bardzo potrzebnych.
 
Jedną z osób, która na stałe współpracuje z „Apetytem na zdrowie” i portalem www.jestemwformie.pl  jest Dorota Suder, która z powodu choroby jaką jest stwardnienie rozsiane nie może pracować w swoim zawodzie – dyplomowanej pielęgniarki.
Od wielu lat całym jej  światem pozostaje dom i drogie jej sercu książki. Na ich podstawie pisze artykuły o trudnych, niecodziennych przypadkach medycznych i odkryciach naukowych w dziedzinie medycyny. Od wielu już lat Pani Dorota pisze także wiersze przepełnione  optymizmem i pozytywną energią. W ostatnim czasie zostały one wydane w formie e-booka.
 
Przesłaniem tomiku  „Budzić nadzieję” jest dawanie nadziei wszystkim tym, którzy ją potrzebują, gdyż dzięki niej odzyskujemy siły do działania, życia i wszystko wydaje się łatwiejsze do pokonana. Mi osobiście nadzieja i wiara daje siły do walki z chorobą – twierdzi Dorota Suder.

Sama odczułam jak wiele dobrego zawdzięczam tym wartościom i dlatego pragnę przesłać je dalej w świat, by również moi bliźni mogli z nich czerpać siły i uwierzyć, że samo życie jest powodem do dumy i radości, a jeżeli dopisuje nam zdrowie to jesteśmy naprawdę bogaci. 
Dziękuję tym wszystkim, którzy w tym trudnym dla mnie czasie wspierają mnie, darzą dobrym słowem, gdyż jest to dar bezcenny! To między innymi dla Was - moi Drodzy dedykuję swoje wiersze!
 
Tomik wydany w formie e-booka można zakupić m.in. na: www.woblink.com/e-book, www.merlin.pl, www.upolujebooka.pl.
 
Nie jesteśmy sami.
 
Nie jesteśmy na świecie sami
Pamiętajmy o tych
Których szczególnie
Los doświadczył
Kiedy świętem jest talerz zupy
A radością deszcz
Który rytmicznie
Do życia budzi
Ten obraz
Walczących o przetrwanie
To wielka lekcja pokory
Doceniania tego co mamy
I pragnienia
By i Oni
Drogą szczęścia podążali.
 
 
Empatia.
 
Empatia to współodczuwanie
Serc naszych współgranie
Których zjednanie
Daje siłę w dobrych i gorszych chwilach
Ona rozświetla drogę
Do serc bliźnich
I czyni ich życie
Mniej samotnym
A pełnym nadziei
Która leczy!


Nasze marki: