ASA partnerem akcji ZADBAJ O ZDORWIE - STOP OTYŁOŚCI
ASA partnerem akcji ZADBAJ O ZDORWIE - STOP OTYŁOŚCI
ASA partnerem akcji ZADBAJ O ZDORWIE - STOP OTYŁOŚCI
ASA partnerem akcji ZADBAJ O ZDORWIE - STOP OTYŁOŚCI
Data publikacji: 25.06.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem akcji ZADBAJ O ZDROWIE - STOP OTYŁOŚCI

Ponad 500 Opolan wzięło udział w bezpłatnych badaniach pod hasłem "Zadbaj o zdrowie” zorganizowanych w ostatni weekend (20-21 czerwca) przez Instytut Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w CH Karolinka w Opolu, przy wsparciu ASA oraz specjalistycznych firm PreviMed i Aqua-Reh.

Jak relacjonuje Nowa Trybuna Opolska: „Tematem przewodnim akcji była diagnostyka i terapia otyłości. Na miejscu można było sprawdzić poziom glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie czy określić skład swojego ciała, czyli ilość tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody, co z kolei pomaga nam określić m.in. wiek metaboliczny organizmu – tłumaczy Iwona Gilowska, specjalista diagnostyki laboratoryjnej z Instytutu Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. 

Naukowcy z Instytutu Fizjoterapii podkreślali, że otyłość i nadwagę trzeba diagnozować interdyscyplinarnie, bo jej podłoże może być różne. 

Jak podkreśla jeden z pomysłodawców akcji dr Dawid Bączkowicz, fizjoterapeuta i z-ca dyrektora Instytutu Fizjoterapii WWFiF. Często jest tak, że sama aktywność i dieta może nie wystarczyć do walki ze zbędnymi kilogramami.

Chętni, którzy wzięli udział w akcji, opuszczali stoisko z kompletem badań oraz zaleceniami współpracującego z nami dietetyka Marii Anny Brzegowy, która osobom z nieprawidłowym poziomem cukru i nadciśnieniem zalecała suplementację diety naszymi preparatami (Diabetamid, Sterolea, Novocardia).

Jesienią planujemy kolejne akcje. Wtedy wspólnie z Politechniką Opolską i zaproszonymi partnerami, zajmiemy się badaniami: osteoporozy, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz narządu ruchu, w tym układu kostno-stawowego.

Za nasze zaangażowanie w akcję otrzymaliśmy podziękowanie od dr Dawida Bązckowicza.

Szanowni Państwo,
w imieniu Instytutu Fizjoterapii WWFiF Politechniki Opolskiej pragnę serdecznie podziękować za Państwa wkład oraz pomoc włożone w promocję, przygotowania i organizację akcji profilaktyczno-diagnostycznej „STOP OTYŁOŚCI” w ramach cyklu „Zadbaj o swoje zdrowie”.

Było to pierwsze z cyklu wydarzenie zainicjowane przez Instytut Fizjoterapii WWFiF Politechniki Opolskiej, które spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. Pragnę również poinformować, że z przeprowadzonych badań i udzielanych konsultacji łącznie skorzystało 536 osób, deklarujących również chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu wydarzeniach. 

Z pewnością przeprowadzenie akcji na tak szeroką skalę nie byłoby możliwe, gdyby nie Państwa zaangażowanie. dlatego w tym miejscu pragnę w szczególności podziękować:

- firmie ASA sp. z o.o. – za przygotowanie stanowisk, zapewnienie materiałów promocyjnych oraz pokrycie kosztów związanych z badaniem poziomu glukozy i konsultacji dietetycznych;
- firmie           – za przygotowania, organizację i koordynację podjętych działań;
- firmie Aqua-Reh – za przeprowadzenie badań dotyczących składu masy ciała oraz transport;
- Centrum Handlowemu „Karolinka” – za bezpłatne udostępnienie powierzchni do prowadzenia badań;
- studentom kierunku fizjoterapia – za zaangażowanie, pomoc w przeprowadzeniu badań i czuwanie nad sprawnym przebiegiem akcji;

oraz opolskim mediom:
- Radiu Opole – za patronat honorowy i promocję;
- Nowej Trybunie Opolskiej – za informacje prasowe.

Poniżej znajdziecie Państwo odnośnik do notatki o wydarzeniu w Wiadomościach Uczelnianych:

http://wu.po.opole.pl/jak-skutecznie-walczyc-z-otyloscia/


Nasze marki: