ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice
ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice
ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice
ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice
ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice
Data publikacji: 28.09.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem akcji Zdrowe Wadowice

13 września 2015r. w Wadowicach odbyła się V edycja imprezy „Zdrowe Wadowice”.  W tym dniu mieszkańcy,  jak i zaproszeni goście, mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań, w tym m. in.  badań w kierunku osteoporozy, EKG, echa serca, mammografii, spirometrii, USG tętnic szyjnych i węzłów chłonnych oraz tarczycy. Zainteresowani mogli także wykonać badanie okulistyczne w kierunku jaskry i AMD.

Do wadowickiego parku gdzie funkcjonowało tzw. „białe miasteczku”, po raz pierwszy zawitała także ASA, która na swoim stanowisku prowadziła pomiary ciśnienia krwi oraz poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

ASA od wielu już lat aktywnie uczestniczy w akcjach prozdrowotnych mających na celu uświadomienie Polakom, jakie ryzyko niesie za sobą brak odpowiedniej profilaktyki w tym także schorzeń układu krążenia. Na takich akcjach, dzięki nam, wiele osób może nie tylko  zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu całkowitego, ale także bezpłatnie skonsultować się z dietetykiem. Tak było także właśnie w Wadowicach, gdzie na pytania dotyczące diety i roli suplementacji odpowiadała dietetyk Maria Brzegowy. Patronem merytorycznym naszego stoiska były preparaty Sterolea, Novocardia i Diabetamid, które patronowały także przeprowadzonemu konkursowi na temat profilaktyki zdrowia.

Gośćmi "Zdrowych Wadowic" w tym roku byli także m.in. lekarze z Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z Krakowskiego Szpitala im. Jana Pawła II, którzy wykonywali badania echa serca i udzielali konsultacji kardiologicznych. Z tego samego szpitala z Oddziału Chorób Płuc konsultacji z zakresu pulmonologii wraz z badaniem spirometrii udzielała będzie Pani doktor Anna Kruger.

Była także Pani Doktor Ida Cedrych – onkolog, która zarówno ze sceny jak i na swoim stanowisku konsultacyjnym odpowiadała na bardzo trudne pytania.

Zdrowe Wadowice to akcja, która powinna być wzorem dla włodarzy innych miast,  bo jak powszechnie wiadomo profilaktyka to podstawa.


Nasze marki: