Bieg po zdrowie
Bieg po zdrowie - zapisy
Bieg po zdrowie - rozgrzewka
Bieg po zdrowie
Bieg po zdrowie
Bieg po zdrowie
Data publikacji: 25.05.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem Głubczyckiego Biegu Po Zdrowie

Powszechnie wiadomo,  że ruch to zdrowie. Niestety blisko połowa Polaków, zwłaszcza w średnim wieku, nie prowadzi żadnej regularnej aktywności fizycznej. Przesiadujemy w domu przed telewizorem, komputerem. Kilka godzin dziennie spędzonych w samochodzie, czy przy biurku w pracy także nie służy naszemu zdrowiu.

Problem małej aktywności ruchowej dotyczy oczywiście także osób młodszych, a nawet najmłodszych. Jeśli do małej aktywności fizycznej  dodamy stres, nieodpowiednią dietę, która prowadzić do nadwagi i otyłości, to problemy ze zdrowiem mamy gwarantowane.

A są to niestety poważne problemy zdrowotne.  Zaczynają nas boleć mięśnie, stawy, kości, dokucza ból głowy, pojawiają się zaparcia, wzdęcia, puchną nogi, z czasem stajemy się słabi, senni. Nie pomaga kawa czy witaminy. Z czasem pojawia się nadciśnienie, cukrzyca. „Pośpiech życia mnie do tego zmusza” znajdujesz wymówkę, ale w głębi serca wiesz, że taki tryb życia może skończyć się źle.

Brak aktywności fizycznej odpowiada nie tylko za choroby serca czy cukrzycę, ale także zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. Dlatego dbajmy o swoje zdrowie i ruszajmy się! Należy oczywiście pamiętać, że  aktywność fizyczna musi być podejmowana „z głową” tzn. w poszanowaniu indywidualnych możliwości i ze zwróceniem uwagi na to, jak zmieniają się potrzeby organizmu, z każdym mililitrem wyprodukowanego potu.

Takie właśnie założenie przyświecało imprezie prozdrowotnej pt. Bieg Po Zdrowie, w której ASA uczestniczyła w ostatnią niedzielę (22 maja)  w Głubczycach. Zawodnicy mieli do pokonania 3 kilometrową trasę, którą mogli pokonać  w sposób dostawany do swoich możliwości: biegnąc, maszerując z kijkami, idąc z wózkami swoich małych pociech, lub jadąc na rowerze czy rolkach. Tutaj nie chodziło o rywalizację o miejsce na podium czy osiągnięty czas – każdy kto dotarł do mety był zwycięzcą. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez partnerów, w tym także ASA.

Dla wszystkim  osób, które postanowiły ten dzień spędzić aktywnie, organizatorzy czyli Stowarzyszenie Razem dla Głubczyc, i lokalni partnerzy, przygotowali wiele atrakcji. Bezpłatne porady z zakresu profilaktyki zdrowia, dietetyki, pierwszej pomocy, masaż fizjoterapeuty, to tylko niektóre z tych, jakie czekały na osoby, które pokonały trasę, ale także dla kibicujących im rodzin i przyjaciół.

ASA dla uczestników biegu i odwiedzających festyn,  przygotowała wiele materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat chorób serca, cukrzycy, higieny intymnej. Wiedząc, jak wielkie znaczenie w doborze  rodzaju aktywności i profilaktyce zdrowia ma wartość ciśnienia tętniczego i wynik lipidogramu czy poziomu glukozy, Panie pielęgniarki  wykonywały na naszym stoisku bezpłatne pomiary: ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu całkowitego. Niestety, tak jak podejrzewaliśmy, u wielu osób wyniki znacznie odbiegały od obowiązujących norm. Takim osobom rekomendowano nasze preparaty: Diabetamid, Novocardię lub Sterolea. Wszystkie Panie otrzymały także  próbki naszych dermokosnetyków do higieny intymnej serii LaciBios femina i Menoplant intimia, dostosowane do ich wieku i potrzeb.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej imprezy i mamy nadzieję, że bieg po zdrowie będzie trwał dalej…


Nasze marki: