ASA partnerem II Biegu po zdrowie
ASA partnerem II Biegu po zdrowie
ASA partnerem II Biegu po zdrowie
ASA partnerem II Biegu po zdrowie
ASA partnerem II Biegu po zdrowie
ASA partnerem II Biegu po zdrowie
Data publikacji: 02.06.2017r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem II Biegu po zdrowie

Już  po raz drugi ASA aktywnie włączyła się w organizację głubczyckiego „Biegu po zdrowie”. Impreza odbyła się 21 maja i udział w niej wzięło ok. 150 uczestników, w tym piechurzy, biegacze, miłośnicy nordic walking, rolek,  hulajnog oraz rowerzyści.

Wszyscy mieli do pokonania 3,5 km trasę, biegnącą ulicami Głubczyc oraz alejkami Parku Miejskiego. Warto dodać, że najmłodsi uczestnicy (w wózkach pchanych przez rodziców) mieli 10 miesięcy, a najstarsza uczestniczka marszobiegu lat 70. Pierwsi zawodnicy przybyli na metę po 20 minutach od startu i byli to rowerzyści. Ostatni uczestnicy dotarli do mety 50 minut po starcie. Warto zaznaczyć, że nie chodziło tutaj o rywalizację, o miejsca na podium czy osiągnięty czas – chodziło o propagowanie aktywnego stylu życia, wobec czego każdy kto dotarł do mety był Zwycięzcą.

Po minięciu mety chwila odpoczynku, a potem na uczestników i towarzyszących  im kibiców czekały liczne atrakcje i pokazy. Wszyscy chętni mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych pomiarów glukozy we krwi, cholesterolu oraz zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Z tej okazji skorzystało ponad 100 osób, i u wielu z nich Panie pielęgniarki sygnalizowały niepoprawne wskazania. Osoby, które miały pytania dotyczące profilaktyki i diety mogły również skorzystać z porad dietetyka, rehabilitanta i zapoznać się ofertą miejscowych Firm. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez Partnerów, w tym także ASA.

W tym roku na specjalnie wykonanej scenie odbyły się również pokazy zawodników Krav Magi, karate, Mistrza Świata we freestyle football,  które zachęcały młodych ludzi, choć nie tylko, do aktywności fizycznej na co dzień. W muzycznym występie wystąpiły także dzieci z przedszkola Piccolino.

Całej imprezie przyświecało hasło - dbaj o swoje zdrowie - ruszaj się! Powszechnie bowiem wiadomo, że brak aktywności fizycznej odpowiada nie tylko za choroby serca czy cukrzycę, ale także zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. Dlatego ASA także zachęca, aby odpowiednio dbać o siebie i swoje zdrowie, i przypominamy, że  aktywność fizyczna musi być podejmowana „z głową” tzn. w poszanowaniu indywidualnych możliwości i aktualnej kondycji zdrowotnej.

Serdeczne dziękujemy Stowarzyszenia na rzecz działalności lokalnej Razem dla Głubczyc za ponowne  zaproszenie ASA do grona Partnerów Biegu, a wszystkim uczestnikom Biegu za udział, propagowanie zdrowego stylu życia i dobrą zabawę.


Nasze marki: