ASA partnerem Marszu dla zdrowia
ASA partnerem Marszu dla zdrowia
ASA partnerem Marszu dla zdrowia
ASA partnerem Marszu dla zdrowia
ASA partnerem Marszu dla zdrowia
ASA partnerem Marszu dla zdrowia
Data publikacji: 09.09.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem Marszu dla zdrowia

Ponad 4800 osób maszerowało w czwartym marszu z kijkami nordic walking organizowanym przez Fundację „Neuca dla Zdrowia”. Zebrane podczas marszu pieniądze zostały przeznaczone na dwie akcje prozdrowotne dedykowane osobom starszym. Do akcji włączyła się także ASA, przygotowując dla uczestników marszu nagrody obrandowane hasłem Novocardia – Przyjaciółka od serca.

5 września rekordowa liczba mieszkańców Torunia stawiła się na starcie imprezy, który został wyznaczony na toruńskim Nowym Rynku. Udział w imprezie poprzedzony był zapisami. Pierwsze 2000 osób otrzymało od Fundacji darmowe pakiety startowe, w skład których wchodziły; kijki do nordic walking, koszulka oraz numer startowy. Po energetycznej rozgrzewce przeprowadzonej przez profesjonalnych trenerów uczestnicy ruszyli w trasę. W tym roku wiodła ona ulicami Starówki, zahaczała o Bulwary Filadelfijskie, dalej prowadziła poprzez Bydgoskie Przedmieście, aż do mety na toruńskim lotnisku. Cała trasa liczyła 7,4 km i przez najszybszych została pokonana w ciągu 70 minut.

Na mecie marszu na uczestników czekał wielki piknik rodzinny, na którym wielką popularnością cieszyły się oblężone przez uczestników stoiska partnerów. Dla dzieci przygotowane było miasteczko z atrakcjami, bawić się można było, min. na dmuchanych zabawkach, euro- bungee lub kręcić na karuzeli. Na scenie do zabawy zagrzewał zespół GrooveCover grający muzyczne szlagiery.

Podczas imprezy wychodzono 174 926 złotych, które Fundacja „Neuca dla Zdrowia” przekazała na dwie akcje prozdrowotne dedykowane osobom starszym:

  1. Akcja Pudełko Życia.

To opatrzone specjalną naklejką pudełko, w którym znajdują się ważne informacje zdrowotne podane przez pacjenta. Pudełko przechowywane jest w lodówce. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia służby ratunkowe sięgają po Pudełko Życia, a informacje w nim zawarte pomagają prowadzić akcję ratunkową.

  1. Akademię Zdrowia Seniora.

Projekt edukacyjny dla seniorów. Zakłada cykl wykładów poświęconych zdrowiu i profilaktyce zdrowotnej opracowany pod kątem potrzeb i zainteresowań osób 60+. Wykłady będą bezpłatne, organizowane w centrum Torunia, a prowadzone będą przez uznane autorytety medyczne.

Maszeruj każdego dnia

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że najkorzystniejsze dla zdrowia i samopoczucia jest robienie 10 tys. kroków dziennie - dystans ten świadczy o właściwej aktywności i zapewnia dobrą kondycję.

W przybliżeniu krok dorosłej osoby wynosi ok. 60-80 cm, przy czym dolne granice to kroki kobiece, a górne - męskie. Przy kroku 65 cm dystans, który powinniśmy pokonywać, liczy około 6,5 kilometra dziennie.

Przybliżoną długość kroku można policzyć w prosty sposób - wystarczy przejść 10 m zwykłym tempem, licząc kroki, a na koniec podzielić dystans przez liczbę zrobionych kroków.

Jak Ty dbasz o swoje serce?

Takie pytanie padło w Konkursie ogłoszonym przez NUCCA na Facebooku. Autorów najciekawszych odpowiedzi także nagrodzono zestawem od ASA.

Mamy nadzieję, że Novocardia oraz bidon i kubek termiczny pomogą nagrodzonym jeszcze lepiej troszczyć się o dobrą  kondycję…

Adam Sz.

Moje serce to moje dzieci, dbam o nie jak o roślinki które potrzebują wody, powietrza i słońca żeby się rozwijać. Zrobię wszystko aby im dostarczyć tego wszystkiego aby wyrosły na zdrowych i mądrych ludzi. Żeby w przyszłości potrafili dzielić się miłością i dobrocią swych serc z innymi ludźmi. No ale żeby im dać to serce to muszę je mieć zdrowe dlatego dużo ruchu na świeżym powietrzu np. spacery po lesie, basen, rower ograniczone spożycie tłuszczy no i bez używek.

Joanna P.

Od pewnego czasu przywiązuje dużą uwagę do zdrowia mojej rodziny, może i dlatego, że mama choruje na serce, a tata na cukrzyce. Czytam sporo na temat zdrowego odżywiania oraz aktywnego stylu życia. Jeśli chodzi o dietę to staram się, aby była bogata flawonoidy, selen czy w magnez. Nie lubię czarnej herbaty i wybieram te zielone. Moja dieta bogata jest w czosnek, którym doprawiam niemal każdą potrawę. Z wakacji przywożę zawsze pyszną i bardzo zdrową oliwę z oliwek, którą to doprawiam warzywne sałatki czy inne potrawy. Jeśli chodzi o moją aktywność, to wybieram tą rodzinną. Wspólnie jeździmy na rowerach i chodzimy na długie spacery do lasu. W przypadku stresu, który to bardzo trudno niwelować staram się go pozytywnie rozładować np. idę z przyjaciółką na zumbę. Staram się przynajmniej raz do roku wykonywać podstawowe badania, które to informują mnie o moim stanie zdrowia. Mam nadzieje, że moje serce będzie długo bić dla tych których kocham i życzę tego wszystkim.

Jaroslaw H. 

Jak dbam o serce, oto jest pytanie. W gruncie rzeczy kto zastanawia się nad tym póki jest zdrowy? Sądzę że dbam o nie dbając o całe ciało. Ciężko pracując, pokonując kolejne kilometry, zmuszając je do wysiłku wydawało by się ponad ludzkie siły, a przynajmniej ponad moje możliwości. Zmuszając siebie i swoje serce do wysiłku poprawiając wydolność organizmu, zmniejszając ryzyko zawału mięśnia sercowego z powodu nadmiernego cholesterolu. Unikając stresu a gdy się nie da już inaczej, rozładowuje je przyjemną przebieżką, coś między 12 a 21km. Tak więcej dbam o swoje serce uprawiając sport.

Małgorzata J

Nie tylko dbam o swoje serce, ale i o serca swoich bliskich, by biły długo i w prawidłowym rytmie. Staramy się zdrowo odżywiać korzystając z dobroci jakie możemy znaleźć na naszej grządce, latem z dostępnych owoców i warzyw przygotowujemy soki i przetwory, by zimą również zdrowo jeść. Dbamy o odporność pijąc codziennie sok z aronii połączony z zebranym z wujkowej pasieki miodem. Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu też dobrze wpływa na nasze serduszka. Dzięki nim biją one w prawidłowym rytmie i nie straszne nam żadne choroby z nim związane.

Małgorzata L. 

Nasze serca, to inwestycja w przyszłość i czym wcześniej zaczniemy o nie dbać, tym bardziej się to nam opłaci. Dlatego w trosce o serce nie palę, zdrowo się odżywiam. Staram się dbać o prawidłową masę ciała, utrzymywać ciśnienie tętnicze krwi, stężenie cholesterolu i cukru na prawidłowym poziomie. Unikam nadmiernego stresu, biegam 3 razy w tygodniu chodzę też na fitness.
I najważniejsze… pozytywnie myślę.


Nasze marki: