Opole - pokaz mody 50+
Opole - pokaz mody 50+
Opole - pokaz mody 50+
Opole - pokaz mody 50+
Opole - pokaz mody 50+
Data publikacji: 11.05.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA przyjacielem Seniorów

ASA to firma przyjazna Seniorom. Od wielu już lat aktywnie włączamy się w akcje organizowane przez i dla Seniorów. Olimpiady sportowe, akcje prozdrowotne z badaniami ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu, wykłady specjalistów, konsultacje dietetyków i fizjoterapeutów, konkursy, artykuły i porady portal www.jestemwformie.pl,  to tylko niektóre z podejmowanych przez nas działań, które służą głownie krzewieniu aktywnego i zdrowego stylu życia osób po tzw. pięćdziesiątce.

Dzięki takim działaniom na przestrzeni lat nawiązaliśmy trwałe przyjaźnie i w konsekwencji systematyczne relacje od zaprzyjaźnionych z nami osób.

Jedną takich dobrych znajomych  jest Pani Alicja Karniej z Opola. Pani Alicja to wulkan energii, pasjonatka podróży, sportu, dobry duszek towarzystwa  i  niezwykle aktywna osoba, która tak o sobie pisze:

Jestem dobrym przykładem, że nawet w tym wieku można brać udział w nietypowych projektach. Od ładnych paru lat wyznaję zasadę, prezentuj się światu, ale tylko w korzystnym świetle.

Jeżeli ktoś do Was napisze, marudząc, że świat jest niedobry, a jemu jest z tym źle – można mu odpisać w zawoalowany sposób, że są osoby, które starają się widzieć świat , mimo wszystko, w pastelowych barwach. Jeżeli świat wyciąga do ciebie rękę, należy ją po prostu chwycić. Ja to zrobiłam i nie ukrywam, że miałam z tego niesamowitą frajdę, zostały wspomnienia, ale jakie …….

Poniżej relacja Pani Alicji z pokazu mody w jakim uczestniczyła.

Alicja Karniej: Minęły właśnie Dni Opola, władze miasta postanowiły wtedy coś zrobić dla emerytów i zorganizowały pokaz mody 50+. Nie każdy z ulicy mógł zostać modelką, nasza ósemka została wytypowana przez kierownictwo domów dziennego pobytu, gdzie bierzemy udział w zajęciach taneczno – wokalnych. Prawdę mówiąc, średnia wieku naszej 8-osobowej grupy przekraczała 60 lat, pozostała czwórka to panie z "Akademii Młodych Serc", gdzie też należę. Ubierał nas butik "Nove", miały być dwa wyjścia : jedno w ramach sportowej elegancji – w sukniach, drugie w jedwabiach. Miałyśmy być żywą reklamą tego sklepu. Już same przymiarki kreacji przyniosły nam wiele frajdy, ale decyzja, w czym się pokażemy, należała do danej osoby (w czym czuła się dobrze). Uczesania były w rękach uczennic z miejscowej szkoły. Makijaż z kolei wykonywały same modelki, do nich też należał wybór własnego obuwia, stosownego do danej kreacji. I co najważniejsze, to, jak się zaprezentowałaś na wybiegu, zależało wyłącznie od ciebie. Nie pracował z nami żaden choreograf, nie chodziłyśmy do żadnej szkoły wdzięku, a sam wybieg zobaczyłam tuż przed pokazem.

W moim przypadku niebagatelną rolę odegrały umiejętności z różnych zajęć tanecznych. Wskazówka była jedna: "Nie bądźcie tylko sztywne" i moim zdaniem, zamiast pokazu wyszedł show, co można zobaczyć na filmach w moim profilu na Facebooku. Czy towarzyszył nam stres, ależ oczywiście, u mnie przed i po pokazie. Na samym wybiegu już nie, wiedziałam, że to jest moje pięć minut. Nie ukrywam, czułam się w tym momencie gwiazdą, widząc skierowane na mnie oczy widzów czy obiektywy aparatów i kamer. Wspaniała chwila.

Tuż po zejściu z wybiegu, wpadłam w ręce reporterów z miejscowej telewizji (a relację wyemitowano dzień później w „Kurierze Opolskim").

Co było dalej: przez cały tydzień otrzymywałam masę komplementów na temat wyglądu, jak i prezentacji na wybiegu.

Pani Alicji dziękujemy za przesłaną relację  i mamy nadzieję, że wśród polskich Seniorów będzie coraz więcej takich aktywnych osób…

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, a za dwa tygodnie przedstawimy relację z Olimpiady Sportowej Seniorów w Łazach.


Nasze marki: