ASA wspiera Seniorów
ASA wspiera Seniorów
ASA wspiera Seniorów
ASA wspiera Seniorów
ASA wspiera Seniorów
Data publikacji: 26.02.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA wspiera Seniorów

Nasza Firma jest przyjazna seniorom, i od wielu już lat angażuje się w sprawy związane z profilaktyką i promocją zdrowego stylu życia. Wspieramy seniorów z całej Polski, m.in. Ogólnopolskie Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Domy Dziennego Pobytu, Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Aktywności Zawodowej, ale szczególnie bliskie są nam sprawy lokalne. Dlatego już od wielu lat przyjaźnimy się także z miejscowymi głubczyckimi seniorami, również tymi zrzeszonymi w Związku Emerytów i Rencistów, pod przewodnictwem pani Haliny Sak.

Głubczycki Związek Emerytów to przystań dla osób, które zakończyły pracę zawodową, ale nie chcą spędzać czasu samotnie przed telewizorem. Placówka tętni życiem… Można się tu umówić na pogaduszki ze znajomymi, albo skorzystać z proponowanych zajęć: warsztatów plastycznych, gimnastyki, spacerów z kijkami, posłuchać wykładów o zdrowym trybie życia i odpowiedniej diecie.

Związek  nie tylko organizuje wspomniane już zajęcia sportowe, artystyczne, kulinarne, czy wycieczki, ale także spotkania integracyjne. Okazji do takich spotkań w ciągu roku jest sporo, ale jedną z najważniejszych jest zawsze to związane z jubileuszem 80 – latków.

Tradycyjnie, jak co roku i tym razem, pod koniec lutego odbyło się spotkanie dedykowane osobom, które obchodzą 80. urodziny. W gronie głubczyckich Seniorów, znalazło się aż 20 takich osób. Dla Jubilatów przygotowano specjalny program artystyczny, w którym znalazł się m.in. wiersz Pani Teresy:

 

Dni szybko płyną, jak słodki sen,

a dzisiaj w Związku mamy niezwykły dzień.

Drogich Jubilatów – serdecznie witamy

i do wspólnej zabawy zapraszamy.

Każdy z nas to wie, że ruch

uśmiech i radość to sprawią,

dobry wpływ na nasze zdrowie

i samopoczucie mają.

Dzisiaj odsuńmy na bok

wszystkie troski, bóle i żale

i z radością wszyscy razem

bawmy się wspaniale.

Często w piosenkach śpiewają

„upływa szybko życie

jak potok płynie czas”

lecz Wy nie myślcie o tym.

Wniosek jest jeden – śmiech nam pozostał na resztę życia.

Więc zacne panie, tudzież panowie 

leczmy się śmiechem bo śmiech to zdrowie.

 

ASA oczywiście także przyłączyła się do serdecznych życzeń dla Jubilatów i przekazała zdrowe upominki. Niestety, nie wszyscy mogli osobiście uczestniczyć w imprezie, bo jak to bywa, okres zimowy czasami temu nie sprzyja, ale jak zapewniła pani Prezes Związku: pozostałe osoby, jak co roku, odwiedzimy z upominkami w ich domach.


Nasze marki: