Badania biegłości w zakresie mikrobiologicznej analizy produktów kosmetycznych
Data publikacji: 03.01.2019r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Badania biegłości w zakresie mikrobiologicznej analizy produktów kosmetycznych

W tym roku Firma ASA obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. W roku 1999 uruchomiono zakład produkcyjny, a  w roku 2000 wprowadzono na rynek nasze pierwsze dermokosmetyki. Aktualnie w swojej ofercie mamy znane i cenione przez Klientów produkty o właściwościach regeneracyjno - pielęgnacyjnych jak: Pentacrem, Epikrem, Acnefan i Skinea. Są to dermokosmetyki o wielokierunkowym działaniu, które w łatwy i sprawdzony sposób pomagają  dbać o stan i wygląd skóry.

Wszystkie wyroby kosmetyczne wytwarzamy zgodnie z normą PN-EN ISO 22716:2007 „Kosmetyki – Dobre Praktyki Produkcji (GMP) – Przewodnik Dobrych Praktyk Produkcji”, zatwierdzoną w maju 2009 r., a obowiązkową do stosowania od 11.07.2013r.   

Firma oferuje także usługi kontraktowe dla wyrobów kosmetycznych, począwszy od prac badawczo rozwojowych, opracowania dokumentacji notyfikacyjnej, aż po ich produkcję. Zakres współpracy jest szeroki i zawsze dostosowany do potrzeb i oczekiwań Klienta, o czym można przeczytać w naszej zakładce www.asa.eu/uslugi-kontraktowe.

Pragniemy Państwa poinformować, że w roku 2018, ASA uczestniczyła w badaniach biegłości w zakresie mikrobiologicznej analizy produktów kosmetycznych i uzyskała pozytywne wyniki w badaniach jakościowych i ilościowych. Zakres badań wyszczególniony jest w otrzymanym zaświadczeniu.

Uczestnictwo w badaniach biegłości (proficiency testing – PT), jest zewnętrznym narzędziem kontroli jakości badań wykonywanych w laboratorium.

Pozytywne wyniki uczestnictwa w badaniach biegłości potwierdzają kompetencje naszego zespołu w zakresie prowadzonych analiz, a tym samym zwiększają zaufanie przyszłych i obecnych Klientów do wytwarzanych przez nas produktów i świadczonych przez nas usług kontraktowych. Są także potwierdzeniem, że stosowane przez nas procedury, metody badawcze i inne operacje laboratoryjne są poprawne i skuteczne.


Nasze marki: