Dbamy o środowisko - ASA sponsorem Konkursu Ekologicznego  pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”
Dbamy o środowisko - ASA sponsorem Konkursu Ekologicznego  pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”
Dbamy o środowisko - ASA sponsorem Konkursu Ekologicznego  pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”
Dbamy o środowisko - ASA sponsorem Konkursu Ekologicznego  pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”
Data publikacji: 15.11.2017r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Dbamy o środowisko - ASA sponsorem Konkursu Ekologicznego pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”

24 października 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury  w Głubczycach odbyło się podsumowanie III Gminnego Konkursu Ekologicznego pt.”Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”. Organizatorem konkursu była zaprzyjaźniona z ASA Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobnikach.

Celem konkursu ekologicznego o pszczołach było uświadomienie dzieciom jak wielkie znaczenie odgrywają pszczoły w przyrodzie oraz codziennym życiu człowieka.

ASA jako Firma odpowiedzialna społecznie, chętnie włącza się w takie akcje, mające na celu promowanie proekologicznych zachowań i wpływające na zmianę postawy społeczeństwa, w tym najmłodszych.

My także dbamy o środowisko. W ramach CSR  (Społeczna odpowiedzialność biznesu) i Polityki Środowiskowej, podejmujemy działania proekologiczne. Projekty realizowane w ramach tego obszaru obejmują m.in. zmniejszenie liczby produkowanych odpadów, emisji zanieczyszczeń, ścieków, ale także  doskonalenie procesów i procedur, modernizację maszyn i infrastruktury, a przede wszystkim edukację ekologiczną pracowników (więcej na http://www.asa.eu/o-asa/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu).

Działając na rzecz ochrony środowiska z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Szkoły w Grobnikach do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. W uroczystej Gali, podczas której nagrodzono zwycięzców, uczestniczyli zaproszeni goście oraz sponsorzy akcji. Naszą Firmę reprezentowała Pani Pani Aleksandra Wysoczańska. Obecna była również ekipa filmowa realizująca materiał dostępny na http://www.tvpogranicze.pl/wiadomosci/635,siejac-kwiaty-pomagamy-pszczolom-2017 oraz inne media - dziennikarz Radia Opole oraz reporterka kwartalnika AgroNowiny.

W konkursie udział wzięło 12 placówek oświatowych naszej Gminy, które przekazały189 prac konkursowych wykonanych w kategoriach:
I - wychowankowie przedszkoli wykonali prace plastyczne pt. ”Pracowite pszczółki”.
II – uczniowie klas I-III wykonali plakaty pt. „Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom”.
III – uczniowie klas IV-VI wykonali dokumentacje zdjęciowe oraz zielniki z wyhodowanych roślin miododajnych. IV kategorię stanowiły prace przestrzenne.

Galę uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły w Grobnikach. Każda placówka biorąca udział w Konkursie zaprezentowała przygotowany przez siebie repertuar o tematyce ekologicznej. Za recytowane wiersze  i piosenki dzieci otrzymały nagrody oraz gromkie brawa od publiczności.

Nagrody Grand Prix ufundowała Firma Bayer Sp. z. o. o, która nagrodziła najładniejsze prace tabletami oraz kamerkami, dodatkowo wszyscy nagrodzeni otrzymali urocze pszczółki. Nagrody ufundowane przez pozostałych Sponsorów, w tym także od ASA, otrzymało po pięciu laureatów z każdej kategorii.

Atrakcją uroczystości dla wszystkich dzieci były zajęcia edukacyjne w BAYLABIE, które prowadzili młodzi lekarze oraz studenci medycyny. Dzieci dowiedziały się od nich jak widzi pszczoła, ile metrów mają jelita człowieka oraz poznały wiele innych ciekawostek przyrodniczych m.in. zobaczyły jak pracują pszczoły w ulu.

Organizatorom, uczestnikom oraz ich wychowawcom, serdecznie dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i podjęte działania, które w przyszłości przysłużą się nam wszystkim i pamiętajmy - siejąc kwiaty pomagamy pszczołom!


Nasze marki: