Ogólnopolski Dzień Aptekarza
Data publikacji: 27.09.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Ogólnopolski Dzień Aptekarza

W tym roku 26 września to data szczególna dla wszystkich farmaceutów. Tego dnia przypada bowiem Ogólnopolski Dzień Aptekarza.

Dzień Aptekarza zbiega się z liturgicznym wspomnieniem Kosmy i Damiana, prekursorów farmacji klinicznej, świętych patronów aptekarzy, których życie związane było z posługą na rzecz utrapionych chorobą osób.

Naczelna Izba Aptekarska corocznie organizuje obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza, które gromadzą w stolicy aptekarzy z całego kraju. W uroczystościach biorą udział farmaceuci, aptekarze, ale także parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, instytucji państwowych i środowisk akademickich, duchowni z Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz działacze samorządów zawodów zaufania publicznego.

Na obchodach tych będzie z pewnością można usłyszeć, że działalność aptekarza jest rodzajem misji społecznej.  

Świadczą o tym jego obowiązki zawodowe. Współczesny farmaceuta nie ogranicza się już tylko do wydania przepisanego przez lekarza leku, lecz także doradza pacjentowi, aby nie tylko odzyskał zdrowie, ale i je zachował. Współczesny dobry farmaceuta potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za zdrowie swoich pacjentów. Służy im swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, czyli ważnym orężem w walce z chorobami i dolegliwościami pacjentów.

Farmaceuta jest wiec tą osobą z kręgu pracowników opieki zdrowotnej, z którą pacjent widuje się najczęściej. Wyniki badań wykazują, że są to spotkania czterokrotnie częstsze niż w przypadku wizyt lekarskich czy kontaktu chorego z pielęgniarką. Dzięki temu spotka się z  uznaniem pacjenta i jego wdzięcznością. Wdzięcznością, która jest powodem do dumy, jest celem i sensem ich pracy…

Drodzy Aptekarze i Farmaceuci

W dniu Waszego Święta życzymy Wam przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy, powodzenia w wypełnianiu obowiązków, wytrwałości w realizacji założonych celów, jak również radości i pomyślności w życiu osobistym.

Pamiętajcie! To dzięki Wam Polacy mają dostęp do profesjonalnej opieki farmaceutycznej.

Dziękujemy, że od ponad  17 lat możemy z Wami współpracować.

Dziękujemy za zaufanie i partnerskie relacje, a tym samym możliwość uczestniczenia w odpowiedzialnej, ale także bardzo trudnej misji, jaką jest opieka farmaceutyczna.

Mamy nadzieję, że Klienci Aptek, w tym również Ci, stosujący preparaty ASA, przyłączą się do naszych serdecznych życzeń.


Nasze marki: