Lacibios femina - polecam Aleksandra Mikołajczyk
Data publikacji: 27.11.2013r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

RMF - Pełna Harmonia z LaciBios femina

18 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Ten dzień miał nam przypominać o racjonalnym stosowaniu antybiotyków oraz o niebezpieczeństwie ich. nadużywania lub stosowania na własną rękę.
 
Jak pod względem spożycia antybiotyków Polacy wypadają na tle Europy?
Jak podkreśla dr n. med Jacek Tomaszewski - ginekolog z II Katedry I Kliniki Ginekologii AM w Lublinie, jest to jedna z nielicznych sytuacji gdzie możemy z czystym sumieniem powiedzieć że należymy do czołówki. Jest to trend obserwowany od lat. -  W zależności od roku, znajdowaliśmy się na medalowym, trzecim miejscu, niekiedy było to miejsce 5 lub 7. Z ostatnich danych wynika, że jest to miejsce 9. Codziennie w naszym kraju antybiotyk przyjmuje 20 na 1000 osób. Wyprzedzają nas Włochy i Grecja, ale np. w Holandii spożycie antybiotyków jest dwukrotnie mniejsze. Zgodnie z szacunkami, z powodu lekoopornych bakterii w Polsce umiera rocznie nawet około 20-30 tys. osób. Walka z coraz cięższymi i trudniejszymi przypadkami zakażeń wymaga większych wydatków na antybiotyki, dlatego koszty ich zakupu stanowią dziś co najmniej 20-30% budżetu szpitali przeznaczanego na zakup wszystkich leków. Z tego powodu podjęto działania mające uświadomić społeczeństwu i lekarzom, jak wielki problem stanowi nadużywanie antybiotyków.
 
Z tej okazji  przez cały ubiegły tydzień słuchacze  RMF FM  i RMF Classic mogli zapoznać się ze sporą dawkę przydatnych informacji, związanych ze stosowaniem antybiotyków oraz ewentualnymi przykrymi następstwami, które z tego mogą wynikać.
 
Jaka jest wiedza na temat antybiotyków, co Polacy wiedzą o probiotykach i dlaczego należy je  stosować, można dowiedzieć się z ankiety Instytutu Badań Opinii RMF  dostępnej na www.rmf.fm/f/antybiotyki.
Respondentów pytano m.in. o probiotyki,  Okazało się, że wprawdzie połowa pytanych osób (52 proc.) przyznała, że wie co to są probiotyki, ale już druga połowa (48 proc.) takiej wiedzy już nie posiadała.
 
W RMF FM odbył się m.in.  konkurs na temat wiedzy o probiotykach. Nagrody, produkty do higieny intymnej ufundowała ASA (doustny probiotyk ginekologiczy LaciBios femina, płyn do higieny intymnej LaciBios femina Protecta i żel LaciBios femina do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych).
 
Kiedy brać antybiotyki? Co to jest antybiogram i kiedy należy go wykonać? Dlaczego to właśnie kobiety są szczególnie narażone na destrukcyjne działanie antybiotyków?
Tego wszystkiego można było dowiedzieć się z audycji Pełna Harmonia  w RMF Classic od eksperta dr n.med. Jacka  Tomaszewskiego - ginekologa z II Katedry I Kliniki Ginekologii AM w Lublinie.
Zapraszamy do wysłuchania  rozmowy doktora  z redaktorem Krzysztofem Kotem na stronie www.rmfclassic.pl/program/Pelna-Harmonia-wszystko-o-antybiotykach
 
Na stronie znajdują się także pytania słuchaczy i odpowiedzi eksperta. Czy przy antybiotykowej terapii powinno się stosować zwykły probiotyk, czy probiotyk ginekologiczny? Czy kobiety są bardziej narażone na powikłania związane z zażywaniem antybiotyków? Czy probiotyk ginekologiczny przyjmowany doustnie zabezpiecza kobiety przed infekcjami pochwy? Koniecznie przeczytajcie odpowiedzi!
 
Sponsorem konkursu na RMF FM  i audycji Pełna Harmonia w RMF Classic była ASA - producent LaciBios femina -  doustnego probiotyku ginekologicznego.
 
LaciBios femina. Zdrowie intymne pod kontrolą.


Nasze marki: