Pani Barbara Lorek i Pan Przemysław Gorzelak.
Bydgoszcz. Na spotaniu dla przyszłych mam.
Konsultacje przy stoisku LaciBios femina.
Paulina Holtz i Pani Paulina Dobosz z Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi w Bydgoszczy.
Toruń. ASA przedstawiła swoją  ofertę dla kobiet w ciąży oraz młodych mam.
Sala pełna świadomych Mam i Tatusiów.
Salsa podczas warsztatów praktycznych.
Data publikacji: 03.06.2014r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

Świadoma Mama intymnie w Bydgoszczy i Toruniu

Majowe spotkania z cyklu Świadoma Mama intymnie, w których partnerem merytorycznym jest LaciBios femina, rozpoczęliśmy od wizyty w Bydgoszczy.
 
28 maja 2014 roku spotkaliśmy się z mamami i ich pociechami w Hotelu Brda, gdzie z zgodnie z nową formułą spotkań  uczestniczyliśmy najpierw w warsztatach z cyklu „Czas dziecka”, a potem w warsztatach „Radość z ciąży”. Oba spotkania prowadziła Ambasadorka akcji, aktywna Mama i aktorka – Pani Paulina Holtz.

Warsztaty skierowane do mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia pt. „Czas dziecka” rozpoczęły się od wystąpienia psychologów z Ośrodka Psychoterapii Odnowa, którzy przeprowadzili prelekcję na temat tego, o czym musimy pamiętać i jak postępować, żeby wychować szczęśliwe dzieci. Indywidualne konsultacje z Barbarą Lorek i Przemysławem Gorzelakiem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
 
O bezpieczeństwo i rozrywkę maluchów podczas całego spotkania, tak by rodzice mogli w skupieniu wysłuchać specjalistów, zadbały profesjonalne opiekunki z Sali Zabaw Domek Na Drzewie.

O tym jak powinien wyglądać jadłospis mamy i dziecka opowiedziała uczestniczkom Pani Izabela Stańczyk – dietetyk z Centrum Edukacji Żywieniowej. Pani Izabela uświadamiała Mamy jak wygląda pełnowartościowy posiłek oraz jakich produktów i przypraw należy unikać.

W czasie całego spotkania nie zabrakło licznych atrakcji i niespodzianek. Partnerzy wydarzenia zapraszali do swoich stoisk, przy których można było nie tylko zasięgnąć informacji, ale także tak jak na naszym stoisku, otrzymać bezpłatne próbki preparatów z serii LaciBios femina. Przy naszym stoisku  można było także skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistą ginekologiem dr Martą Monist. Pani Doktor podczas swojego wykładu przekonywała Panie, by odpowiednio troszczyły się o swoje zdrowie intymne, by stosowały na co dzień specjalistyczne płyny do higieny intymnej oraz doustny probiotyk ginekologiczny. Wykład dr Monist zakończył się gromkimi brawami.
 
Jedną z atrakcji spotkania była także darmowa mini-sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalistów ze studia fotograficznego FOTOMALUSZKI. Pani Agnieszka przyciągnęła do mini studia fotograficznego nie tylko Mamy uczestniczące w warsztatach ale również wszystkie Maluszki.
 
Nowością w warsztatach Świadomej Mamy były również warsztaty praktyczne które odbyły się w godzinach od 14:00 do 17:00.  Uczestniczyły w nich nie tylko mamy z dziećmi, ale także kobiety w ciąży, a nawet …tatusiowie.
 
Podczas tych warsztatów praktycznych można było obejrzeć i dokładnie zapoznać się z:

  • pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej dla niemowląt i dzieci,
  • pokazem chustonoszenia
  • pokazem salsy w chustach (można było potańczyć J )
  • wziąć udział w ćwiczeniach na piłkach
  • skonsultować się z położną w kwestii pozycji karmienia piersią
  • zapoznać z masażem Shantala.

 
Po nich rozpoczęły się warsztaty pt. „Radość z ciąży” (w godz.17-20). Ponownie z Paniami spotkali się specjaliści: dietetyk, ginekolog i fizjoterapeutka, jak również została przedstawiona oferta naszej Firmy dla kobiet w ciąży, połogu  i okresie karmienia piersią.

Podobną formułę miały warsztaty, które dzień później odbyły się w Toruniu. Tutaj także na wszystkich czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Pełna relacja z tego wydarzenia dostępna jest na http://swiadomamama.pl/relacja-z-naszego-spotkania-w-toruniu
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania. Już wkrótce Gorzów Wielkopolski i Szczecin. Szczegóły na www.swiadomamaa.pl


Nasze marki: