ASA życzy Państwu zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
Data publikacji: 19.12.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

ASA życzy Państwu zdrowych Świąt Bożego Narodzenia

Wkrótce Boże Narodzenie, z tej okazji wszystkim Państwu życzymy radosnych i spokojnych, pełnych ciepła Świąt oraz wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji planów w nadchodzącym 2017 roku.  Życzymy oczywiście także zdrowia, bo ono jest najważniejsze.

Kolędując...

Ślemy list do nieba


By światłem ożywił

Primabalerinę gwiazd

Srebrzystym pyłem

Dziergającą serce

Dryfujące na obłoku

W objęcia tych

Złączonych chwilą

Która trwać będzie

Jeśli brewiona uczuć przyjaznych

Nie pozwolą jej zgasnąć.

Autor Dorota Suder

 

Co zrobić, żeby cieszyć się zdrowymi świętami, a nie cierpieć z przejedzenia?

Święta, Sylwester, karnawał to naprawdę trudny okres dla naszego żołądka i wątroby. Nawet jeśli w ciągu roku sumiennie trzymamy się diety, wystarczy kilka dni aby cały swój wysiłek zaprzepaścić lub nabawić się schorzeń, które na dobre zniechęcą nas do dalszej zabawy. Nikt oczywiście nie mówi, że w czasie świąt czy imprezy karnawałowej na naszym talerzu ma królować jałowa sałatka bez sosu czy  same słupki warzyw maczane w jogurcie pozbawionym smaku. Ten cudowny czas świętujemy jedynie raz w roku i nie warto rezygnować ze wszystkich przyjemności jakie ze sobą niesie. Trzeba jednak pamiętać o rozsądku i umiarze, bo…

Wspaniałe, aromatyczne, nie zawsze zdrowe jedzenie może stać się przyczyną wielu przykrych dolegliwości, a serwowane zbyt często – osłabi mechanizmy obronne naszego organizmu. Dlatego warto wiedzieć, że spośród wielu metod łagodzenia objawów niestrawności, specjaliści wymieniają ekstrakty z karczocha. Wykazano bowiem, że regularne ich przyjmowanie, dzięki właściwościom przeciwwymiotnym, rozkurczowym i wiatropędnym, może stać się pomocne w przypadku problemów trawiennych, i nie tylko.

Jeśli na co dzień jadamy zdrowo, nasze posiłki są regularne, przygotowane z należytą dbałością o szczegóły – w czasie świętowania zapewne nie mamy większych problemów. Przyzwyczajeni do zrównoważonej diety, wiemy bowiem jak korzystać z uroków biesiadowania bez szkody dla naszego organizmu. Są jednak wśród nas i tacy, którzy to właśnie podczas tych spotkań zapominają o swoich dotychczasowych nawykach i zamiast sięgać po smakołyki z umiarem, popadają w niezdrowe obżarstwo.

Organem szczególnie narażonym na złą dietę jest wątroba. Istotny wpływ na jej funkcjonowanie ma nasz styl życia: spożywanie i nadużywanie alkoholu, dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, wysoko przetworzoną żywność, a także większość leków.

Karczoch zwyczajny - element naturalnej terapii

Badania pokazują, że karczoch zwyczajny posiada działanie hepatoprotekcyjne, a więc osłaniające wątrobę. Dzięki swoim właściwościom zalecany jest nie tylko w schorzeniach wątroby, zaburzeniach trawienia, ale i również w profilaktyce miażdżycy czy przy problemach z prawidłowym poziomem cholesterolu.

Karczochy na stałe zagościły w lecznictwie mniej więcej w XVIII wieku. W latach 30. XX wieku zostały przeprowadzone pierwsze poważne badania farmakologiczne i kliniczne z wykorzystaniem ich ekstraktów oraz wyodrębnionych z nich składników. To właśnie dzięki nim preparaty zawierające wyciągi z karczocha polecane są dziś w zaburzeniach wytwarzania i przepływu żółci, w zapaleniu pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych, w niewydolności wątroby oraz hipercholesterolemii.

Niestrawność, wzdęcia, złe samopoczucie – rozsmakuj się w karczochu!

Badania jednoznacznie potwierdzają więc, że wszelkie objawy trawienne, takie jak ból brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty, uczucie pełności mogą być niwelowane przez regularne przyjmowanie ekstraktu z karczocha (np. Hepason Complex).  Znaczenie w zmniejszaniu tych dolegliwości ma również stymulacja wytwarzania i wydzielania żółci przez wątrobę, co również wpływa przecież na proces trawienia i wchłaniania w przewodzie pokarmowym. Z żółcią z kolei wydalany jest nadmiar cholesterolu, zatem korzyści wydają się być zwielokrotnione.


Nasze marki: