Pentacrem - krem do pielęgnacji skóry dziecka
Pentacrem - krem do pielęgnacji skóry dziecka
Data publikacji: 12.03.2018r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

Pentacrem - krem do pielęgnacji skóry dziecka

Dziecko

Kiedy niebo jego oczu

Przesłania cień łez

Matka koi jego troskę

Dotykiem płatków ust

Głaszcze len główki

Aksamitną rękawiczką dłoni

A kiedy na moment znika

Malec chwyta rąbek jej sukni

Wszak złączonych sercem

Nie da się rozdzielić.

Dorota Suder


Skóra niemowląt jest bardzo delikatna, jeszcze mało odporna, dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka i nie umie jeszcze bronić się przed wilgocią, która w pieluszce jest nieunikniona. Zbyt rzadkie zmienianie pieluch oraz brak dostępu powietrza do skóry pośladków może skutkować odparzeniami.

Aby skóra dziecka była zdrowa, należy zachowywać wszelkie zasady prawidłowej higieny okolicy pieluszkowej i odpowiednio dobierać preparaty kosmetyczne.

Istotne znaczenie w pielęgnacji ma aplikowanie odpowiedniego kremu przy każdej wymianie pieluszki i po oczyszczeniu skóry. Jednym z takich kremów jest Pentacrem.

Pentacrem to krem pielęgnacyjno-ochronny przeznaczony do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry niemowląt i dzieci. Zawarty w kremie pantenol i wyciąg z nagietka skutecznie pielęgnują i chronią skórę zmniejszając skłonność do odparzeń, otarć i podrażnień skóry wywołanych czynnikami drażniącymi, np. moczem w przypadku pieluszkowego podrażnienia skóry, a lanolina delikatnie natłuszcza skórę dziecka, chroniąc ją przed odparzeniami.

Krem posiada właściwości łagodzące i osłaniające. Wyjątkowa konsystencja pozwala na łatwe rozprowadzanie po powierzchni skóry, pozostawiając warstwę ochronną. Pentacrem może być stosowany również przez osoby dorosłe w pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć skłonność do odparzeń, odleżyn i oparzeń słonecznych oraz wspomagająco w farmakoterapii tych dolegliwości.
 
Wskazania:

  • codzienna pielęgnacja i ochrona skóry niemowląt i dzieci,
  • wspomagająco w łagodzeniu objawów pieluszkowego podrażnienia skóry u niemowląt,
  • pielęgnacja skóry skłonnej do otarć i podrażnień,
  • dla osób dorosłych wspomagająco w farmakoterapii odparzeń, odleżyn i oparzeń słonecznych.

Nasze marki: