Swoboda ruchu, swoboda życia
Swoboda ruchu, swoboda życia
Swoboda ruchu, swoboda życia
Data publikacji: 20.01.2011r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

Swoboda ruchu, swoboda życia

Chociaż narząd ruchu jest „mechanizmem” niemal doskonałym, to jednak i on podlega wszystkim prawom mechaniki, fizyki oraz biologii. W związku z tym ulega on normalnemu, fizjologicznemu zużywaniu, co ma miejsce wraz z upływem lat, a bieg zmian jest od nas całkowicie niezależny.

Mamy natomiast wpływ na tempo tych zmian i w dużym stopniu to od nas zależy, czy proces ten przyspieszymy czy spowolnimy. W tym drugim przypadku mówimy właśnie o profilaktyce zaburzeń narządu ruchu. To właśnie profilaktyka oraz nasza świadoma postawa, osobisty i świadomy udział w zapobieganiu dolegliwościom pozwala na optymalne funkcjonowanie naszego organizmu i warunkuje odpowiednią jakość naszego życia. Tak więc warto odpowiednio wcześnie zadbać o nasz organizm, traktując to jako inwestycję, w późniejsze lata życia.

To właśnie zagadnieniom dysfunkcji narządu ruchu było poświęcone spotkanie w Głubczycach zorganizowane w dniu 18.01.2011r. przez Europejskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych (ESKA) przy współpracy z naszą Firmą  Na spotkaniu, o dysfunkcjach narządu ruchu i najczęstszych urazach opowiadał fizjoterapeuta  dr Dawid Bączkowicz – ze Stowarzyszenia ,,Babie Lato” z Opola.

Następnie przedstawicielka naszej Firmy przedstawiła licznie przybyłym na spotkanie uczestnikom, informacje o preparatach ASA, dbających o sprawne funkcjonowanie stawów (ARTRESAN) oraz zdrowe i mocne kości (OSTEOVIT 1000).

W dalszej części spotkania mgr fizjoterapii Magdalena Morozińska  z Centrum Rehabilitacji REH-MED omówiła zasady refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków  pomocniczych, a mgr Patrycja Chomiczewska ze Szkoły  Zdrowego Stylu Życia ,,Hobby  Sport” przedstawiła Aqua Areobik i Jogę jako formę zdrowego trybu życia.

Spotkanie zakończył Pan Jerzy Daciów recitalem piosenki.


Nasze marki: