Wakacje a zdrowie intymne
Data publikacji: 20.07.2016r.drukujdrukuj

Kategoria: Informacje ogólne

Wakacje a zdrowie intymne

Sezon wakacyjno - urlopowy trwa.  Co prawda pogoda nie rozpieszcza, ale i tak każdego cieszy długo wyczekiwany czas relaksu i odprężenia. Jednak, aby móc cieszyć się nim w pełni, należy zatroszczyć się nie tylko o bilety i walizki. Gwarancją udanego urlopu jest umiejętność zadbania o swoje zdrowie.  Dlatego w pośpiechu pakowania walizek nie zapomnijmy o własnym zdrowiu. Odpowiednio skompletowana kosmetyczka i podróżna apteczka, pomogą uchronić się przed  przykrymi dolegliwościami, szczególnie często występującymi podczas wakacji.

Długie podróże, wysoka temperatura i publiczne toalety to często trudności, z którymi musimy się zmierzyć w czasie urlopu. Szczególnie dla kobiet dotarcie do celu wakacyjnej podróży może przypominać ryzykowną grę, w której wygraną jest uchronienie się przed infekcjami okolic intymnych. Niestety bez właściwej wiedzy i działań profilaktycznych istnieje niewielka szansa na wygraną. Jak zatem panie powinny się zabezpieczyć przed infekcjami okolic intymnych w trakcie wakacji? Oto kilka rad wartych zapamiętania. 

(Nie)bezpieczne wakacyjne

W długiej podróży zazwyczaj korzystamy z przypadkowych, publicznych toalet. Ich czystość często odbiega od standardów higienicznych jakie panują w naszych domach, dlatego warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Odwiedzając aptekę kup specjalne nakładki na deskę klozetową. Ten niedrogi gadżet skutecznie ochroni przed zakażeniem rzeżączką, chlamydiami i innymi bakteriami. Miej zawsze ze sobą swój papier toaletowy, którym zastąpisz ten pozostawiany w publicznych toaletach. Dzięki temu masz pewność, że jest on wolny od zanieczyszczeń.

Higiena i pielęgnacja

Wilgotne chusteczki do higieny intymnej są wprost niezbędne podczas długiej podróży. Umożliwiają szybkie i skutecznie odświeżenie podczas wakacyjnego wypoczynku. Warto ich używać tak często, jak odczuwasz potrzebę. Sięgaj po nie po każdej wizycie w publicznej toalecie, by dodatkowo chronić się przed infekcją grzybiczą czy bakteryjną. Chusteczki LaciBios femina Comforta, zawierają bogatą gamę niezwykle korzystnych dla skóry okolic intymnych składników m.in. kwas mlekowy oraz chlorheksydynę. Kwas mlekowy tworzy kwaśne środowisko (pH 3,5), tym samym skutecznie zapobiegając niekontrolowanemu rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Chlorheksydyna wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Nie wywołuje podrażnień, ani nie wysusza skóry. Pielęgnacyjne składniki – takie jak wyciąg z nagietka oraz d-panthenol – dokładnie oczyszczają, intensywnie nawilżają i skutecznie regenerują delikatną skórę okolic intymnych.

Nie zapomnijmy na urlop zabrać ze sobą także  swojego płynu do codziennej higieny (np. LaciBios femina Protecta lub LaciBios femina Pregna) oraz żelu do ochrony skóry okolic intymnych - LaciBios femina żel.

Intymna profilaktyka

Jeśli odpowiednio zadbamy o zdrowie intymne podczas wakacji, to jest szansa, że unikniemy poważnych kłopotów czyli infekcji intymnych.  Pomoże nam w tym doustny probiotyk ginekologiczny LaciBios femina o aktywnym działaniu wspomagającym odbudowę oraz utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy i jej kwaśnego pH.  LaciBios femina powinna  stosować każda świadoma i dbająca o siebie kobieta, w trosce o wysoką jakość i komfort życia (przed wyjazdem, w trakcie zmiany miejsca pobytu, a jeśli pojawi się poważny problem, także obowiązkowo w trakcie leczenia infekcji pochwy. Co warte podkreślenia LaciBios femina  osłania jednocześnie drogi rodne i układ pokarmowy kobiety.

Ku pamięci i przestrodze

Schorzenia układu moczowego-płciowego dotkliwie obniżają komfort życia kobiety. Wakacje, które powinny być  odpoczynkiem od codziennych trudów i  błogim relaksem naznaczone dolegliwościami intymnymi mogą przeistoczyć się w czas, o którym będziemy chciały szybko zapomnieć.

Zapamiętajmy zatem tych kilka cennych i prostych rad i dla własnego dobra zatroszczmy się o dobrą bieliznę, chusteczki nawilżające, odpowiednie preparaty do mycia oraz doustny probiotyk ginekologiczny (LaciBios femina).


Nasze marki: