Artresan Active
Data publikacji: 22.02.2012r.drukujdrukuj

Kategoria: Nowości w ofercie

Czy ruch może szkodzić?

Dobra wiadomość: z każdym dniem powoli zbliżamy się do wiosny. Dlaczego dłuższe, cieplejsze dni wiosenne warto wykorzystać by wzmocnić swoją kondycję fizyczną? Nauka już dawno dowiodła, że ludzie uprawiający różne formy aktywności fizycznej rzadziej chorują. Ruch bowiem aktywizuje układ odpornościowy. Osoby, które aktywnie spędzają czas, rzadziej cierpią z powodu stresu, lęku i depresji. Dzieje się tak, ponieważ ruch sprawia, że wydzielamy endorfiny – hormony szczęścia. Ruch poprawia również wydolność naszych płuc i serca, zwiększa objętość krwi i reguluje jej ciśnienie. To też znakomita inwestycja w zdrowie naszych stawów i kości.

Jak ruszają się Polacy?

Chcąc zachować zdrowie i sprawność, aż 51% Polaków w wieku 30-50 lat  regularnie uprawia rekreację lub sport. Te liczby cieszą, choć z drugiej strony oznaczają też, że prawie połowa Polaków nie robi nic dla zachowania dobrej kondycji fizycznej. A przecież jazda na rowerze, bieganie czy Nordic Walking nie są wymagającymi formami rekreacji - stać na nie każdego. Największym problemem jest zatem odpowiednia motywacja. Jeśli jednak przezwyciężymy już w sobie niechęć do ruchu i rekreacji, okaże się, że w mig „złapiemy bakcyla zdrowia”, aby już po kilku tygodniach nie wyobrażać sobie dnia bez biegania czy jazdy na rowerze. Często w asyście przyjaciół lub ukochanego psa.

Dlaczego trzeba prawidłowo przygotować się do aktywności fizycznej?

Pamiętajmy jednak, że do uprawiania aktywności fizycznej trzeba się przygotować. Właściwy strój i dobre obuwie to nie wszystko. Musimy też przygotować nasz układ kostno-stawowy. Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że osoby aktywnie uprawiające różne formy rekreacji fizycznej lub dyscypliny sportowe (zarówno zawodowo, jak i amatorsko) należą do grupy o podwyższonym ryzyku wystąpienia wszelkich urazów i mikrourazów stawów.

Dla naszych stawów, a zwłaszcza chrząstek stawowych, najbardziej niebezpieczne są właśnie mikrourazy. Zwykle nie bolą, nie widać ich, a więc łatwo możemy je zbagatelizować. One jednak przez szereg lat nakładają się na siebie i sumują. Jeśli w porę nie pomyślimy o właściwej ochronie i wzmocnieniu naszych stawów „od środka”, to po kilku latach możemy usłyszeć diagnozę: zwyrodnienie stawów.

Czy ruszasz się świadomie?

W zależności od tego, co i jak ćwiczymy, obciążamy różne fragmenty ciała. U osób, które biegają, pojawiają się uszkodzenia chrząstek stawowych, ścięgien i łąkotek. Nadmierne zużycie chrząstki stawu kolanowego i ból kolan jest typowe dla osób jeżdżących na rowerze. A u osób ćwiczących w klubach fitness dochodzi zazwyczaj do przeciążenia układu stawowego, kostno-więzadłowego i mięśniowego (zależnie od typu treningu i ćwiczonej grupy mięśniowej), które mogą doprowadzić do zwyrodnienia chrząstki i zaburzeń prawidłowego funkcjonowania stawu.

Decyzja o uprawianiu rekreacji lub sportu jest mądrą inwestycją w zdrowie. Jednak wymaga ona od nas skutecznych działań profilaktycznych chroniących i wzmacniających stawy.

Dlatego każdego, kto uprawia rekreację lub sport, warto zachęcać, aby regularnie stosował specjalne preparaty chroniące, wzmacniające i zwiększające wydolność stawów.

Jak skutecznie chronić swoje stawy?

Z myślą o wszystkich osobach, które świadomie i regularnie dbają o swoje zdrowie, jak również uprawiają rekreację lub sport, powstał innowacyjny preparat Artresan Active.

Artresan Active chroni, wzmacnia i zwiększa wydolność Twoich stawów:

  • Skuteczność. Artresan Active to unikalna kompozycja aż 8 specjalnie dobranych składników – w tym glukozaminy, kwasów omega-3 oraz kolagenu – co jest gwarancją działania preparatu.

  • Bezpieczeństwo. Wszystkie składniki Artresanu Active są sprawdzone.

  • Wygoda. Artresan Active ma formę łatwej do przełknięcia kapsułki, co sprawia, że można go wygodnie stosować niemal w każdej sytuacji.

Artresan Active  - bo o to chodzi, by ruch Ci nie szkodził!


Nasze marki: