Menoplant intimia
Data publikacji: 12.11.2014r.drukujdrukuj

Kategoria: Nowości w ofercie

Menoplant intimia - kremo-żel dla kobiet dojrzałych

Menoplant intimia to innowacyjny kremo-żel dla kobiet dojrzałych, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry okolic intymnych.
W obiegowej opinii menopauza jest etapem życia kobiety, który zbytnio nie utrudnia jej codziennego funkcjonowania. To stan, który najczęściej kojarzy się jedynie z ustaniem miesiączki i drobnymi dolegliwościami. Czy to więc prawda, że wystarczy „przeczekać” kilka miesięcy, aby organizm wrócił do formy?
 
Zdecydowanie nie. Coraz częściej Polki przyznają wprost, że okres menopauzy jest jednym z trudniejszych w ich życiu, a wnikliwa lektura fachowych informacji czy rozmowa ze specjalistami, pozwala stwierdzić, że jest to problem bardzo złożony.
 
Ciało kobiety przechodzącej menopauzę wydaje się wymykać spod kontroli. Do znanych problemów należą tutaj bezsenność, zmęczenie, problem z koncentracją i pamięcią, bóle głowy czy wahania nastroju. Do szczególnie przykrych i utrudniających życie objawów związanych z menopauzą należą także uderzenia gorąca i tzw. zlewne poty – według najnowszych statystyk, jest to problem dotykający aż 75% dojrzałych kobiet. Nie bez znaczenia jest także pogorszenie się jędrności skóry, co w oczywisty sposób wpływa na wygląd i samopoczucie kobiety.
 
Nie o wszystkich dolegliwościach związanych z menopauzą mówimy otwarcie. Panie niechętnie dzielą się swoimi odczuciami związanymi ze sferą intymną np. atrofią śluzówki okolic intymnych. Tymczasem problem ten, przejawiający się pieczeniem, świądem i suchością pochwy, występuje niezwykle często (u ponad 50% pań w okresie menopauzy) i stanowi poważne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.
 
Znając problemy dojrzałych kobiet w okresie menopauzy i mając świadomość tego, że okolice intymne kobiet w tym czasie wymagają szczególnej opieki i dbałości, postanowiliśmy im pomóc. Opracowaliśmy innowacyjny specjalistyczny kremo-żel do higieny intymnej, którego działanie opiera się na unikalnym połączeniu wyjątkowych, kojących składników.
 
Prebiotyk Biolin, kwas mlekowy, gliceryna i olej z makadamii, sprawiają że wrażliwa skóra okolic intymnych jest właściwie nawilżona, ustępuje też uczucie swędzenia i pieczenia.
 
Menoplant intimia skutecznie łagodzi podrażnienia, nawilża, likwiduje uczucie suchości,
a eliminując nieprzyjemne zapachy, pozostawia uczucie czystości i świeżości. Wzmacnia również naturalny system ochronny błon śluzowych i przyspiesza gojenie mikrourazów.
 
Posiada odpowiednie dla okolic intymnych pH (4,0), nie zawiera parabenów. Innowacyjna formuła łączy w sobie lekkość żelu i skuteczność kremu, co zapewnia komfort stosowania i dobre samopoczucie. Nie brudzi bielizny, nie daje uczucia lepkości. Jest wydajny w użytkowaniu.
 
Menoplant intimia – jego idealnie skomponowane składniki pozwolą każdej dojrzałej kobiecie znowu cieszyć się swoją kobiecością i zapomnieć o skrępowaniu.


Nasze marki: