Novocardia Lady 45+
Data publikacji: 27.11.2014r.drukujdrukuj

Kategoria: Nowości w ofercie

Novocardia Lady 45+ - suplement diety dla kobiet po 45. roku życia, dla których zdrowie serca jest najważniejsze

Jak donoszą dane z GUS choroby układu krążenia znajdują się na pierwszym miejscu wśród przyczyn zgonów w Polsce. Dotyczy to w szczególności kobiet, choć większość z nas przypuszcza, że ich życiu najbardziej zagrażają nowotwory. Tymczasem, także z badania „Polki 2013 – zdrowie i jego zagrożenia”, wynika, że najczęstszym „zabójcą kobiet” są właśnie choroby układu krążenia.
 
Ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia wzrasta u kobiet po 45. roku życia. Według najnowszych badań, codziennie z powodów sercowo-naczyniowych umiera w Polsce 476 osób (226 mężczyzn i aż 250 kobiet). Wśród przyczyny wymieniane są tutaj takie choroby jak: zawał serca, udar mózgu, miażdżyca naczyń.
 
Dlaczego te statystyki są takie przerażające? Dlatego, że bardzo często kobiety w natłoku codziennych obowiązków zapominają o sobie, nie dbają o swoje zdrowie, omijają obowiązkowe badania lekarskie i co najważniejsze – zapominają o profilaktyce.
 
Porównując kobiety z mężczyznami, zachorowalność i zgony z powodu chorób układu krążenia pojawiają się u płci pięknej średnio 10 lat później, a przyczyną większości chorób układu krążenia są zmiany miażdżycowe.
 
Według Światowej Organizacji Zdrowia istnieje aż 300 czynników ryzyka tej choroby. Do najczęstszych zaliczymy: czynniki genetyczne nadciśnienie tętnicze, otyłość, palenie tytoniu, podwyższony poziom cholesterolu czy nieprawidłowy poziom glikemii.
 
Pojawienie się chorób układu krążenia  a menopauza
W trakcie menopauzy zachorowalność i śmiertelność z powodu chorób układu krążenia wzrasta. Jest to związane zarówno z procesem starzenia się organizmu, jak i wieloma zmianami hormonalnymi oraz metabolicznymi zachodzącymi w tym okresie. Podstawowym zjawiskiem obserwowanym w tym czasie jest wygasanie czynności jajników, czego najbardziej widocznym przejawem jest ustanie naturalnego miesiączkowania
Menopauza jest również silnym, pojedynczym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca – w tym okresie dochodzi do:
■ zaburzeń gospodarki lipidowej - zwiększa się stężenie cholesterolu całkowitego i trójglicerydów oraz spadek HDL, co ma wpływ na przyspieszenie rozwoju procesów miażdżycowych naczyń
■ zaburzeń w gospodarce węglowodanowej - zmniejsza się wrażliwość na insulinę, dochodzi częściej do otyłości brzusznej, co prowadzi do upośledzenia tolerancji glukozy, a w końcu do wystąpienia cukrzycy typu drugiego
 
Kobiety po 45 roku życia powinny - jako żony i matki - zdawać sobie sprawę, jak wiele zależy od ich samych. Główny nacisk w działaniach zapobiegających szerzeniu się chorób układu krążenia kładzie się na wdrażanie zachowań prozdrowotnych od najwcześniejszych etapów edukacji, identyfikacji czynników ryzyka i ich skutecznej modyfikacji.
W dobie XXI wieku, erze techniki, pędzie życia, KOBIETY powinny zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o sobie, o własnych potrzebach…
 
W trosce o zdrowie kobiet w okresie menopauzy opracowaliśmy recepturę Novocardia Lady 45+.
 
Novocardia Lady 45+ to innowacyjny, jedyny na rynku, złożony preparat z kwasami omega-3 (EPA + DHA)1, monakoliną K, witaminami K3 oraz D.
Precyzyjnie opracowany: zawiera starannie dopasowane składniki, aby dbać o zdrowie i siłę o serca, oraz jego prawidłowy rytm.
 
Pełny opis dostępny w zakładce PRODUKTY.


Nasze marki: