Osteovit D3 Forte – zadba o zdrowe, mocne kości i prawidłowe funkcjonowanie mięsni
Data publikacji: 15.12.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Nowości w ofercie

Osteovit D3 Forte – zadba o zdrowe, mocne kości i prawidłowe funkcjonowanie mięsni

Choć na mocne kości pracujemy przez całe życie, nigdy nie jest za późno, by je wzmocnić. Warto przede wszystkim postawić na ruch, zdrową dietę i odpowiednią suplementację. Osteovit D3 Forte to nowy preparat, który dzięki składnikom (wapń i witamina D występują w optymalnych dawkach), działa wspomagająco dla utrzymania zdrowych kości i prawidłowego funkcjonowania mięśni w naszym organizmie, ale także wspomaga prawidłowy proces przewodzenia nerwowego i krzepliwości krwi.

Osteoporoza dotyka 10% ludzi na świecie i jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych. W Polsce cierpi na nią aż 9 milionów osób, w tym jedna trzecia kobiet po menopauzie. Każdego roku z powodu osteoporozy dochodzi do 14 tysięcy złamań kości, i to właśnie one są najczęściej pierwszym objawem choroby. Wobec osteoporozy nie jesteśmy na szczęście bezradni i można zrobić wiele, by nie dopuścić do rozwoju choroby i jej konsekwencji. Mądra profilaktyka powinna obejmować nie tylko ruch, który stymuluje odbudowę tkanki kostnej i odpowiednią dietę, ale także suplementację. Dobrze dobrany preparat to taki, który dostarczy organizmowi dwóch niezbędnych składników – wapnia i witaminy D3 w łatwo przyswajalnej formie. Taki właśnie skład ma Osteovit Forte D3, który właśnie trafia na rynek.   

Dlaczego Osteovit D3 Forte?

Osteovit D3 Forte to suplement diety, którego skład został opracowany przez doświadczony zespół specjalistów. Receptura preparatu uwzględnia dwa najistotniejsze w profilaktyce osteoporozy składniki – wapń, w postaci dobrze przyswajalnego węglanu wapnia – oraz witaminę D3, która znacznie ułatwia jego wchłanianie. Już dwie tabletki preparatu pozwalają pokryć dzienne zapotrzebowanie na te składniki. Przyjmowanie Osteovitu jest ważne szczególnie jesienią i zimą. Od października do marca w naszych szerokościach geograficznych organizm nie produkuje bowiem witaminy D3 pod wpływem promieni słonecznych.

Niezbędny duet

Dorosła kobieta przed menopauzą, o ile nie pracuje fizycznie, potrzebuje każdego dnia ok. 900 mg wapnia. Niestety, im jesteśmy starsze, tym gorzej organizm radzi sobie z przyswajaniem tego pierwiastka z diety. Z tego względu panie, które skończyły 60 lat, powinny dostarczać go w ilościach przekraczających normy dla osób młodszych – ok. 1300 mg na dobę. Wapń stanowi podstawowy budulec kości i zębów, a oprócz tego jest potrzebny do wielu ważnych procesów zachodzących w organizmie: reguluje krzepliwość krwi, ma znaczenie dla prawidłowej pracy serca, mięśni i nerwów. Pomaga przeciwdziałać zwyrodnieniom tkanek, w tym także procesom nowotworowym. Jeśli jest go za mało, pojawiają się skurcze mięśni, uczucie mrowienia w dłoniach i stopach, drętwienie kończyn, a także spowolnienie tętna. Duży brak wapnia manifestuje się niekiedy samoczynnymi złamaniami, a także zaburzeniami ze strony psychiki – lękiem, kłopotami ze snem, pogorszeniem nastroju i depresją. Witamina D3 jest nie mniej ważna, i to nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania tkanki kostnej. Substancja ta bierze udział w budowaniu mięśni, ma wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego i działa antybakteryjnie, pomaga zapobiegać cukrzycy typu drugiego, a także poważnym schorzeniom układu sercowo-naczyniowego oraz zaburzeniom psychicznym. Według najnowszych doniesień naukowych ma także działanie antynowotworowe. W preparacie Osteovit D3 Forte wapń i witamina D3 występują w optymalnych proporcjach, co przekłada się na skuteczność suplementu.

Dla kogo suplementacja?

Osteovit D3 Forte zalecany jest przede wszystkim osobom (zarówno kobietom, jak i mężczyznom), po 65. roku życia, ponieważ wiek jest podstawowym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi osteoporozy. O suplementacji powinny pomyśleć także panie w okresie okołomenopauzalnym, a szczególnie te, u których menopauza (naturalna lub wywołana np. leczeniem onkologicznym) nastąpiła wcześnie, przed 45. rokiem życia. Warto również pamiętać, że bardziej podatne na osteoporozę są osoby szczupłe, o drobnych kościach, a skłonności do niej w dużym stopniu dziedziczymy, podobnie jak i budowę ciała. Ryzyko zachorowania zwiększają także długo stosowane leki – np. preparaty steroidowe podawane w terapii astmy czy leki przeciwpadaczkowe. Osteoporoza może być również konsekwencją innych chorób – zaburzeń hormonalnych, w tym nadczynności tarczycy czy chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca. Sprzyja jej ponadto unieruchomienie ciała. Wszystkie osoby, u których występują powyższe czynniki ryzyka, powinny rozważyć przyjmowanie preparatu.

Nie tylko profilaktyka…

Odpowiednia dieta i suplementacja poprawiają stan kości nie tylko u osób zagrożonych osteoporozą, ale i u pacjentów, u których choroba już się rozwinęła. Pierwszym zwiastunem osteoporozy mogą być bóle stawów i kości, zmniejszenie wzrostu i charakterystyczne przygarbienie. W takim przypadku należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza (najlepiej ginekologa-endokrynologa), wykonać badania pozwalające zdiagnozować chorobę i postępować zgodnie z zaleceniami specjalistów. Odpowiednie postępowanie pozwoli utrzymać osteoporozę w ryzach przez długi czas!

*Oświadczenia dostępne na http://www.asa.eu/produkty/suplementy-diety/osteovit-d3-forte


Nasze marki: