PlusMag B6 – przeciwko niedoborom magnezu
Data publikacji: 16.03.2015r.drukujdrukuj

Kategoria: Nowości w ofercie

PlusMag B6 – przeciwko niedoborom magnezu

PlusMag B6 to innowacyjny preparat opracowany z myślą o tych, którzy cenią sobie skuteczność, najwyższą jakość i wygodę stosowania. Zawiera nie tylko magnez, lecz także witaminę B6. Dzięki niej magnez wchłania się aż o 40% lepiej.

Badania wykazują, że z roku na rok coraz więcej osób w Polsce cierpi z powodu niedoborów magnezu. Dziś jest to już niemal 60 % dorosłych Polaków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tymczasem magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a jego niedobór może prowadzić do poważnych chorób!

Magnez – pierwiastek życia

Trudno przecenić rolę magnezu w funkcjonowaniu najważniejszych układów i narządów człowieka. W organizmie każdego z nas jest około 20-28 g tego pierwiastka, z czego aż połowa znajduje się w formie nierozpuszczonej w kościach. Około 1% magnezu krąży w płynach pozatkankowych, a reszta, czyli 49% znajduje się wewnątrz komórek. Magnez odgrywa istotną rolę w transporcie elektrolitów przez błony komórkowe, sprzyja prawidłowym procesom regeneracji komórek, reguluje gospodarkę wapniową organizmu oraz ma duży wpływ układ kostny, w tym również na zdrowie zębów. Magnez wzmacnia ponadto reakcje obronne układu immunologicznego i działa dobroczynnie na układ krwionośny, chroniąc jednocześnie przed uszkodzeniami mięsień sercowy. To jednak nie wszystko. Magnez jest bardzo istotny również dla układu nerwowego. Działa hamująco na procesy uwalniania adrenaliny i noradrenaliny – hormonów, które wywołują w organizmie dobrze znane nam wszystkim reakcje stresowe. Jest katalizatorem spalania glukozy i odpowiada za jej optymalne dostawy do wszystkich tkanek i narządów, w tym także do mózgu, dla którego glukoza stanowi podstawowe „paliwo”.

Niebezpieczny niedobór

Na niedobór magnezu w organizmie jako pierwszy reaguje zwykle układ nerwowy. Mamy problemy z koncentracją i pamięcią, jesteśmy rozdrażnieni i wybuchowi, dokuczają nam chroniczne zmęczenie, bolesne skurcze łydek, a czasem również kłopoty ze snem, napadowe nierówne bicie serca, epizody depresji, bóle głowy i nudności. Brak magnezu może również skutkować pojawieniem się próchnicy, nawet u osób, które bardzo dają o zęby. Jedne z najpoważniejszych konsekwencji niedoboru magnezu to miażdżyca, nadciśnienie, a nawet zawał serca, który może dotknąć również osoby niemające wcześniej problemów kardiologicznych.

Dlaczego brakuje magnezu?

Niestety, o niedobory magnezu w dzisiejszym świecie bardzo łatwo. Częściowo pracujemy na nie sami, pijąc zbyt dużo alkoholu i kawy, które wypłukują magnez z organizmu, stosując leki przeczyszczające i moczopędne, pigułki antykoncepcyjne i antybiotyki, a także spożywając produkty bogate w kwasy tłuszczowe i fosforany, które znacznie ograniczają wchłanianie magnezu. Na niedobory tego pierwiastka mają wpływ również czynniki niezależne od nas - niska zawartość magnezu w wodzie pitnej czy stosowanie nawozów sztucznych w procesie uprawy roślin, a także przewlekły stres wynikający nie tylko z codziennych kłopotów, ale i z przebywania w hałasie, zanieczyszczonym środowisku czy po prostu – z nadmiaru rozmaitych bodźców z zewnątrz.

Jak wyrównać niedobór

Dzienne zapotrzebowanie dorosłej, zdrowej osoby na magnez wynosi ok. 290-375 mg. W przypadku stwierdzenia niedoborów tego pierwiastka warto, oprócz odpowiedniej diety, zastosować również suplement, który pozwoli szybko wyrównać braki. Nowością na polskim rynku jest PlusMag B6, którego dzienna dawka dostarcza tyle magnezu, ile potrzebuje organizm. Receptura preparatu uwzględnia związki magnezu, których optymalna przyswajalność dla człowieka została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi (cytrynianu magnezu, mleczanu magnezu, węglanu magnezu i siarczanu magnezu) oraz – co bardzo ważne - witaminę B6. Substancja ta poprawia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o około 40 % i ogranicza jego wypłukiwanie z organizmu.

PlusMag B6 ma formę łatwych do zażywania tabletek, o których trzeba pamiętać tylko dwa razy dziennie. Tabletka rozpuszcza się już w żołądku, a jony magnezu są wchłaniane do krwi w jelicie cienkim, podobnie jak w przypadku magnezu pochodzącego z produktów spożywczych.  

Przyjmowanie preparatu PlusMag B6 jest zalecane szczególnie w okresach wzmożonej pracy i nasilonego stresu. Powinni sięgnąć po niego również ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kawy, osoby odchudzające się albo te, które intensywnie uprawiają sport.


Nasze marki: