Gwiazdy bankują krew

Bankowanie krwi – to świadome zabezpieczenie zdrowia dziecka. Kasia Cichopek, Joanna Brodzik, Patrycja Markowska, Martyna Wojciechowska, Anna Wyszkoni, Weronika Książkiewicz, Dominika Figurska, Katarzyna Glinka, Cezary Pazura, Mariusz Czerkawski… Lista gwiazd, które powierzyły cenną krew pępowinową swojego maleństwa certyfikowanemu bankowi rodzinnemu wydłuża się.

Dlaczego celebrytki tak chętnie bankują krew pępowinową? Zawiera ona  komórki macierzyste, które wykorzystywane są w leczeniu ponad 70 chorób m.in. białaczki czy niedokrwistości. Pobranie krwi pępowinowej podczas porodu to najprostszy i najmniej inwazyjny sposób ich pozyskania, choć obecnie pobiera się je głównie ze szpiku.

„Wierzę, że komórki macierzyste to przyszłość medycyny. Nie mogłam odmówić mojej córeczce takiej szansy, zwłaszcza, że jej krew może pomóc w przyszłości także jej starszej siostrze” – mówi Dominika Figurska

Wszystko wskazuje na to, że moda na tzw. „biologiczną polisę” na dobre rozpowszechniła się wśród naszych gwiazd. Trend ten na dobre zagościł już za granicą.  Krew swojego dziecka zbankowały m.in. Tori Spelling („Beverly Hills 90210”) i Kourtney Kardashian („Rodzina Kardashianów”). Na polskich salonach coraz częściej spotkamy celebrytki, które już pobrały krew pępowinową swojego maleństwa. Nasze gwiazdy są w światowej czołówce!

Doświadczone Mamy-celebrytki wiedzą, że przygotowanie się na powitanie maleństwa to coś więcej niż tylko kupowanie ubranek i dziecięcych akcesoriów. Nie ukrywają, że rola matki jest nie lada wyzwaniem. Dlatego służą radą i pomocą wkraczającym dopiero na drogę macierzyństwa koleżankom. Z kolei przyszłe Mamy chętnie czerpią z ich wiedzy i wykorzystują sprawdzone rozwiązania. Nic dziwnego. Przecież każda z nich chce mieć pewność, że zrobiła wszystko, by zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka.

„Odkąd pojawił się na świecie Filip na niczym mi bardziej nie zależy, jak na jego zdrowiu. Teraz dzięki PBKM tak niewielkim kosztem mogę mu dać najcenniejszy dar – zdrowie. Wiem, że warto! – mówi Patrycja Markowska.

„(…) jeśli istnieje szansa, że pobrana podczas porodu i zdeponowana w PBKM krew pępowinowa może kiedyś uratować zdrowie i życie mojej córki to z pewnością warto o to zadbać.” – dodaje Martyna Wojciechowska

„Borys jest całym moim światem, a jego zdrowie i bezpieczeństwo są dla mnie najważniejsze. Mam nadzieję, że komórki macierzyste nigdy nie będą potrzebne mojemu synkowi, ale zdeponowanie krwi pępowinowej w PBKM to możliwość, z której nie mogłam nie skorzystać”- przyznaje Weronika Książkiewicz

Do niedawna bankowanie krwi pępowinowej nie było tak popularne. Dziś wraz ze wzrostem wiedzy na ten temat, staje się to standardem. Świadczy o tym liczba mam, które skorzystały z usług PBKM – ponad 25 tysięcy.

Biorąc pod uwagę, że baby boom wśród polskich celebrytek nadal trwa, można przypuszczać, że coraz więcej z nich zabezpieczy krew pępowinową dziecka. Niedługo swoje maleństwa powitają kolejne gwiazdy m.in. Natalia Przybysz i Paulina Przybysz oraz Edyta Pazura. Czy one również zdecydują się na „biologiczną polisę”?

Kuźnia PR:

Weronika Śliwa

weronika.sliwa@kuzniapr.pl

tel. (22) 382 46 33

Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. Jest polską firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej w celu późniejszego, ich wykorzystania w leczeniu. PBKM świadczy profesjonalną i kompleksową usługę deponowania komórek macierzystych z krwi pępowinowej według najlepszych europejskich i amerykańskich standardów medycznych. Jako jedyny bank w Polsce jest akredytowany przez American Association of Blood Banks. PBKM regularnie poddawany jest audytom Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek sprawdzającym z ramienia Ministerstwa Zdrowia poprawność dokonywanych procesów i stosowanych procedur. PBKM wraz z oddziałami w innych krajach Europy (m.in. Węgry, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Łotwa) skupione w grupie FamiCord, zgromadził blisko 50 tysięcy porcji krwi pępowinowej, co sytuuje firmę wśród największych firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej w Europie. Banki z Grupy FamiCord dostarczyły krew pępowinową do 9 przeszczepień – 7 w Polsce i 2 na Węgrzech.

Więcej informacji na stronie www.pbkm.pl.

Zainteresował Cię ten artykuł? Porozmawiajmy!

Zadzwoń! Jesteśmy dostępni w godz. 7:00 – 15:00 w dni robocze pod numerem:
+ 48 77 485 08 01
Wolisz do nas napisać? Skorzystaj z poniższego adresu:
sekretariat@asa.eu
Masz produktowy pomysł, problem lub wyzwanie? Poniższy formularz jest do Twojej dyspozycji.

    Administratorem Twoich danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest ASA Sp. z o.o. z siedzibą w Głubczycach, ul. Oświęcimska 11, 48-100 Głubczyce. Twoje dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytania zgodnie z prawnie uzasadnionym celem administratora, a w przypadku wyrażenia poniższych zgód również do celów marketingowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.